7

VOO VOO
7

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Siódemka powszechnie uznawana jest za szczęśliwą liczbę, przypisuje się jej magiczną moc. Dla Wojciecha Waglewskiego, lidera Voo Voo, ma szczególne znaczenie. Jak sam mówi, towarzyszy mu przez całe życie i wiążą się z nią ważne i pozytywne wydarzenia. Do nich z pewnością może zaliczyć nowy album, zatytułowany "7", którego premiera miała miejsce 7 marca 2017.

Znalazło się na nim siedem kompozycji zatytułowanych tak jak dni tygodnia - od środy do wtorku. To jeden z najbardziej wyciszonych albumów w dorobku zespołu, choć z całą pewnością nie nudny. Voo Voo postawił tu na spontaniczną realizację, każdy z muzyków dokładał swoją cegiełkę do brzmienia. Utwory są długie, trwają przynajmniej siedem minut, z rozbudowanymi partiami improwizowanymi. W muzyce Voo Voo coraz bardziej zaciera się różnica między stylami, bo równie śmiało można nazwać zespół rockowym, jazzowym czy grającym world music.

Wojciech Waglewski opowiada nam historię na każdy dzień tygodnia, a z jego refleksjami może się utożsamiać każdy ze słuchaczy. To nie jest płyta, która łatwo wchodzi do głowy. Ale trzeba dać jej szansę, by w pełni odkryć jej smaki i kolory.

ART2/AGORA.

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj