ALGIERS The Underside of Power

The Underside of Power
Wykonanie
Nagranie

Debiutancki album wielokolorowej grupy Algiers był sensacją 2015 roku. Zespół można było zobaczyć w akcji na ubiegłorocznym Off Festiwalu w Katowicach, a i w tym roku mają zagrać w Polsce trzy koncerty.

Na tle innych zespołów indie Algiers wyróżnia ogromne zaangażowanie, wręcz żarliwość tworzonej przez nich muzyki. Ich piosenki wywodzą się w prostej linii z gospel. Algiers nie stronią od polityki. Na nowej płycie przestrzegają przed nowym porządkiem świata, wyznaczanym przez Trumpa i Brexit.

Moc przekazu potęguje niesamowity wokal Franklina Fishera. Tak jak on, śpiewały tylko dawne gwiazdy soulu - Nina Simone i Mavis Staples. Siłę protest-songów grupa połączyła z intensywnością hardcore`u, post-punkiem i nową falą. Ale to nie wszystko, bo swoją muzykę wzbogacają jeszcze o syntezatory i sample, przez co twórczość Algiers można określić jako neomodernistyczną.

Lista nawiązań, jakich można doszukać się na "The Underside of Power", jest ogromna, bo obejmuje takich wykonawców, jak: Bad Brains, The Clash, Public Enemy, RATM, The Four Tops, Public Image Limited, Steve`a Reicha i Portishead (gitarzysta tej grupy Adrian Utley jest jednym z producentów płyty).

Grzegorz Dusza
MATADOR/SONIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu