After Laughter

PARAMORE
After Laughter

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Grupa Paramore słynęła dotąd z mieszania indie rocka, punku i muzyki emo. Na to, że chce zmienić formułę swojej muzyki, wskazywał wydany w 2013 roku album "Paramore".

Płyta wspięła się na szczyt listy "Billboardu", a singiel "Ain`t It Fun" przyniósł zespołowi nagrodę Grammy. Flirt z popem okazał się na tyle kuszący, że na nowym albumie niemal całkowicie wzięli rozbrat z rockiem.

Szczególnie inspirują ich lata 80., kiedy w muzyce królowały syntezatory. To one zdominowały brzmienie piosenek, to one podają melodię i wypełniają muzyczną przestrzeń. Jeśli słyszymy gitary, to mocno wygładzone, grające reggae`owy bądź funkowy podkład.

Inaczej śpiewa też rudowłosa Hayley Williams. Kiedyś całkiem niezła krzykaczka, niezbyt przejmująca się artykulacją, a dziś - wyważona, trzymająca intonację i dbająca o melodykę piosenek wokalistka. W jej głosie można doszukać się podobieństwa do Cindy Lauper i Alanis Morissette.

Choć trudno wskazać na "After Laughter" jakieś perełki, jednak piosenki mają to coś, co sprawia, że słucha się ich z wielką przyjemnością.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj