Witness

BENJAMIN BOOKER
Witness

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Benjamin Booker pokazuje, że niestraszny mu syndrom drugiego albumu. Przygotował dzieło równie udane, a może nawet ciekawsze niż debiut. Docenił go Jack White i wziął ze sobą w trasę jako support. Niespełna 30-letni muzyk z Florydy nie czuje respektu przed starymi wyjadaczami. Wymiata na gitarze, że aż miło. Do tego ma interesujący wokal z charakterystyczną chrypką.

Podstawą jego nagrań jest blues, ale w rockowym wydaniu. Ceni sobie także klasyczny soul, stąd udział w kluczowej dla albumu piosence "Witness" legendarnej pieśniarki Mavis Staples. To najbardziej zaangażowana kompozycja w jego dorobku. W niej zadaje sobie i słuchaczowi pytanie: "Czy mam być tylko świadkiem, czy uczestnikiem"?

Soulowego posmaku dodaje nagraniom udział żeńskiego chórku, a i sam wysiłkowy sposób śpiewania Bookera ma wiele wspólnego z dawnymi czarnoskórymi mistrzami. W poszukiwaniu inspiracji dla nowych piosenek Benjamin Booker udał się do Meksyku. Podróżując z tanią gitarą u boku, napisał znakomite songi w klimacie piosenki drogi.

Grzegorz Dusza
ROUGH TRADE/SONIC

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj