Witness

BENJAMIN BOOKER
Witness

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Benjamin Booker pokazuje, że niestraszny mu syndrom drugiego albumu. Przygotował dzieło równie udane, a może nawet ciekawsze niż debiut. Docenił go Jack White i wziął ze sobą w trasę jako support. Niespełna 30-letni muzyk z Florydy nie czuje respektu przed starymi wyjadaczami. Wymiata na gitarze, że aż miło. Do tego ma interesujący wokal z charakterystyczną chrypką.

Podstawą jego nagrań jest blues, ale w rockowym wydaniu. Ceni sobie także klasyczny soul, stąd udział w kluczowej dla albumu piosence "Witness" legendarnej pieśniarki Mavis Staples. To najbardziej zaangażowana kompozycja w jego dorobku. W niej zadaje sobie i słuchaczowi pytanie: "Czy mam być tylko świadkiem, czy uczestnikiem"?

Soulowego posmaku dodaje nagraniom udział żeńskiego chórku, a i sam wysiłkowy sposób śpiewania Bookera ma wiele wspólnego z dawnymi czarnoskórymi mistrzami. W poszukiwaniu inspiracji dla nowych piosenek Benjamin Booker udał się do Meksyku. Podróżując z tanią gitarą u boku, napisał znakomite songi w klimacie piosenki drogi.

Grzegorz Dusza
ROUGH TRADE/SONIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio