Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Witness

BENJAMIN BOOKER
Witness

Rock alternatywny

Benjamin Booker pokazuje, że niestraszny mu syndrom drugiego albumu. Przygotował dzieło równie udane, a może nawet ciekawsze niż debiut. Docenił go Jack White i wziął ze sobą w trasę jako support. Niespełna 30-letni muzyk z Florydy nie czuje respektu przed starymi wyjadaczami. Wymiata na gitarze, że aż miło. Do tego ma interesujący wokal z charakterystyczną chrypką.

Podstawą jego nagrań jest blues, ale w rockowym wydaniu. Ceni sobie także klasyczny soul, stąd udział w kluczowej dla albumu piosence "Witness" legendarnej pieśniarki Mavis Staples. To najbardziej zaangażowana kompozycja w jego dorobku. W niej zadaje sobie i słuchaczowi pytanie: "Czy mam być tylko świadkiem, czy uczestnikiem"?

Soulowego posmaku dodaje nagraniom udział żeńskiego chórku, a i sam wysiłkowy sposób śpiewania Bookera ma wiele wspólnego z dawnymi czarnoskórymi mistrzami. W poszukiwaniu inspiracji dla nowych piosenek Benjamin Booker udał się do Meksyku. Podróżując z tanią gitarą u boku, napisał znakomite songi w klimacie piosenki drogi.

Grzegorz Dusza
ROUGH TRADE/SONIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio