Common As Light And Love Are Red Valleys Of Blood

SUN KIL MOON
Common As Light And Love Are Red Valleys Of Blood

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Wokalista i gitarzysta Mark Kozelek znany jest głównie z indie-folkowej grupy Red House Painters. Ostatnimi laty jednak znacznie więcej emocji wzbudza jego solowy projekt Sun Kil Moon.

Najnowszy dwupłytowy album formacji - "Common As Light And Love Are Red Valleys Of Blood" - powstał przy udziale perkusisty Steve`a Shelleya. Większość piosenek narodziła się z improwizacji, podczas których Steve grał na perkusji, a Mark sięgał po nietypowe dla niego instrumenty, jak syntezatory, gitara basowa czy ukulele. Dopiero potem dodane zostały partie gitary i wokal.

Utwory są dość długie, bo blisko 8-minutowe i monotonne, oparte na transowych rytmach. Swoim zwyczajem, Mark Kozelek wyrzuca z siebie potok słów, bardziej melodeklamuje, niż śpiewa.

Muzyk przekroczył już pięćdziesiątkę. Jak twierdzi, jego ciało daje tego sygnały, stąd w swoich tekstach coraz częściej porusza temat starości i śmierci. Najwyraźniej dopadł go kryzys wieku średniego, choć na szczęście nie jest to kryzys twórczy.

Grzegorz Dusza
ROUGH TRADE/SONIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio