Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Sacred Hearts Club

FOSTER THE PEOPLE
Sacred Hearts Club

Rock

Do Foster The People przylgnęła łatka "fabryka singli". Start mieli imponujący, bo już pierwsza piosenka, jaką promowali, "Pumped Up Kicks" stała się światowym przebojem. Ja również uległem ich urokowi, który trwa po dziś dzień.

Kalifornijczycy potrafią pisać pełne wdzięku piosenki o zgrabnych melodiach, nośnych wokalach i organicznym gitarowym brzmieniu. Nie silą się na nowatorskie pomysły czy wyszukane formy. Grają bezpretensjonalnego rocka z elementami indie. Na taką muzykę wciąż jest zapotrzebowanie, a Foster The People robią to w sposób perfekcyjny.

Piosenki z trzeciej ich płyty "Sacred Hearts Club" bezproblemowo wchodzą do głowy, świetnie nadają się do nucenia. Trzy z nich: "Doing It For The Money", "Pay the Man" i "SHC" ukazały się na wcześniejszej EP-ce. Ta pierwsza zdążyła trafić na czoło listy przebojów.

Funkowym klimatem lat 80. czaruje "Sit Next to Me". Taneczna elektronika zdominowała "Time to Get Closer". Najbliższy rocka jest energetyczny "Lotus Eater" z nośnym gitarowym riffem, łamanym rytmem i psychodelicznym finałem w stylu Beach Boys. W tych kilku minutach zawarta jest kwintesencja stylu zespołu.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio