Painted Ruins

GRIZZLY BEAR
Painted Ruins

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Po pięciu latach wypełnionych solowymi projektami Chris Bear, Ed Droste, Daniel Rossen i Chris Taylor ponownie zjednoczyli siły, by nagrać piąty album. To najbardziej komercyjne dzieło w dorobku formacji, jeśli to słowo w ogóle pasuje do twórczości zespołu.

Niedźwiedzie poruszają się bowiem po obrzeżach alternatywnego rocka, tworząc unikatowe brzmienie o psychodelicznym odcieniu sięgającym lat 60. Do czasów współczesnych przenoszą nas zaś nieco rozmyte gitary, barwna elektronika a la Stereolab i rozbudowane aranżacje w stylu Arcade Fire.

Piosenki są nasycone zapożyczoną od folkowców melancholią, mają wręcz żałobną atmosferę. Jednak nie można odmówić muzykom kwartetu talentu do tworzenia zgrabnych melodii. Wydane na poprzedzających premierę albumu singlach utwory "Four Cypresses", "Three Rings" i "Neifhbors" wpadają w ucho, choć trudno nazwać je przebojami. Takie walory ma natomiast piosenka "Mourning Sound" oparta na prostej linii basu i klawiszowym motywie rodem z new romantic.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio