Everything Now

ARCADE FIRE
Everything Now

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje tego wykonawcy

Choć Arcade Fire nie mają na koncie ani jednej piosenki z pierwszego miejsca listy przebojów, to właśnie są oni uznawani za jeden z najbardziej twórczych bandów obecnej dekady.Ich debiutancki album "Funeral" okrzyknięto jedną z najbardziej nowatorskich płyt XXI wieku. Kolejne – “Neon Bible", "The Suburbs" i "Reflektor" – stanowiły ważne cegiełki w ich muzycznym rozwoju.

Najnowsza "Everything Now" nie wszystkim przypadnie do gustu. Indie-rockowcy z Kanady skłaniają się tu ku muzyce dyskotekowej końca lat 70. Utwór tytułowy to ewidentne nawiązanie do stylu Abby. Taneczny rytm napędza także "Sings of Time". W "Creature Comfort" lider Win Butler zaczyna wręcz rapować.

"Peter Pan" przywołuje czasy, kiedy na parkiety wkraczał nowofalowy rock. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kompozycja "Chemistry", będąca hołdem dla Davida Bowiego. Po niemal punkowym "Infinite Content" następuje zaśpiewany przez partnerkę Butlera, Régine "Electric Blue", przypominający dokonania efemerycznej grupy Tom Tom Club.

Płyta Arcade Fire wydana została z okładką w wersji dziennej i nocnej (to samo ujęcie wykonane za dnia i nocą). Ta zmienność budzi skojarzenia z muzyką zespołu, która ma zarówno radosne, jak i mroczne oblicze. Którą wersję wybierzemy, zależy tylko od nas.

Grzegorz Dusza
SONY MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio