Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Big Bad Luv

JOHN MORELAND
Big Bad Luv

Folk rock

Już pierwszy rzut oka na okładkę sugeruje, z jaką muzyką będziemy mieli do czynienia. John Moreland zabiera nas w podróż po miejscach gdzie dorastał - amerykańskich bezdrożach, gdzie czas płynie wolniej i gdzie jedyną rozrywką jest sobotnia potańcówka w klubie.

Płyta "Big Bad Luv" powstała w Little Rock, a w jej nagraniu wzięli udział jego przyjaciele z Tulsy, gdzie stawiał pierwsze kroki na rockowej scenie. Wypełniają ją kompozycje silnie zakorzenione w amerykańskiej tradycji piosenki drogi. Mamy tu przegląd wszystkich stylów określanych mianem americany - od country i bluesa przez folk po teksańskie boogie.

John Moreland ma głos, który skupia na sobie uwagę, sprawia, że śpiewane przez niego piosenki brzmią szczerze i intrygująco. Barwą przypomina Bruce`a Springsteena, choć momentami potrafi być bardziej liryczny i uderzyć w tony zarezerwowane dla Boba Dylana i Leonarda Cohena. Za pomocą prostych środków i zwykle akustycznego akompaniamentu przenosi nas w miejsca, gdzie bije serce Ameryki.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio