Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Big Bad Luv

JOHN MORELAND
Big Bad Luv

Folk rock

Już pierwszy rzut oka na okładkę sugeruje, z jaką muzyką będziemy mieli do czynienia. John Moreland zabiera nas w podróż po miejscach gdzie dorastał - amerykańskich bezdrożach, gdzie czas płynie wolniej i gdzie jedyną rozrywką jest sobotnia potańcówka w klubie.

Płyta "Big Bad Luv" powstała w Little Rock, a w jej nagraniu wzięli udział jego przyjaciele z Tulsy, gdzie stawiał pierwsze kroki na rockowej scenie. Wypełniają ją kompozycje silnie zakorzenione w amerykańskiej tradycji piosenki drogi. Mamy tu przegląd wszystkich stylów określanych mianem americany - od country i bluesa przez folk po teksańskie boogie.

John Moreland ma głos, który skupia na sobie uwagę, sprawia, że śpiewane przez niego piosenki brzmią szczerze i intrygująco. Barwą przypomina Bruce`a Springsteena, choć momentami potrafi być bardziej liryczny i uderzyć w tony zarezerwowane dla Boba Dylana i Leonarda Cohena. Za pomocą prostych środków i zwykle akustycznego akompaniamentu przenosi nas w miejsca, gdzie bije serce Ameryki.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio