Big Bad Luv

JOHN MORELAND
Big Bad Luv

Folk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Już pierwszy rzut oka na okładkę sugeruje, z jaką muzyką będziemy mieli do czynienia. John Moreland zabiera nas w podróż po miejscach gdzie dorastał - amerykańskich bezdrożach, gdzie czas płynie wolniej i gdzie jedyną rozrywką jest sobotnia potańcówka w klubie.

Płyta "Big Bad Luv" powstała w Little Rock, a w jej nagraniu wzięli udział jego przyjaciele z Tulsy, gdzie stawiał pierwsze kroki na rockowej scenie. Wypełniają ją kompozycje silnie zakorzenione w amerykańskiej tradycji piosenki drogi. Mamy tu przegląd wszystkich stylów określanych mianem americany - od country i bluesa przez folk po teksańskie boogie.

John Moreland ma głos, który skupia na sobie uwagę, sprawia, że śpiewane przez niego piosenki brzmią szczerze i intrygująco. Barwą przypomina Bruce`a Springsteena, choć momentami potrafi być bardziej liryczny i uderzyć w tony zarezerwowane dla Boba Dylana i Leonarda Cohena. Za pomocą prostych środków i zwykle akustycznego akompaniamentu przenosi nas w miejsca, gdzie bije serce Ameryki.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio