Made in Poland

KULT
Made in Poland

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Kult jest z pewnością jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym wykonawcą koncertowym w Polsce. Potwierdzają to pełne sale i entuzjastyczna reakcja publiczności podczas ich występów.

Ja sam widziałem ich wielokrotnie i zawsze wychodziłem z ich koncertu w pełni usatysfakcjonowany. Aż dziw, że kapela z takim dorobkiem, dotąd nie miała na koncie koncertowej płyty z prawdziwego zdarzenia (płyta unplugged prezentowała jednak zupełnie inne wcielenie zespołu).

"Made in Poland" pokazuje Kult taki, jaki jest na scenie, bez studyjnych poprawek, grający swoje najsłynniejsze piosenki z pełną mocą. Za wzór posłużyła im płyta "Made in Japan" Deep Purple. Stąd wybór nagrań z kilku miejsc i wyciszenia między utworami.

Ten zabieg akurat nie służy spójności materiału, chwilami gubi dramaturgię. Sporo do życzenia pozostawia także jakość dźwięku. Poza tym dostajemy, zgromadzoną na podwójnym, CD 2,5-godziną dawkę muzyki i 34 piosenki z całej kariery zespołu.

Mając zarejestrowany tak ogromny materiał, muzycy postanowili trochę namieszać. Wydaniu CD towarzyszą płyta winylowa i kaseta magnetofonowa w niemal stu procentach z innym materiałem. Aby poznać całość, trzeba zaopatrzyć się we wszystkie wymienione nośniki.

Grzegorz Dusza
S.P. RECORDS

Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj