TFCF

LIARS
TFCF

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Formacja Liars znana jest z tego, że ciągłe zmienia swoją stylistykę. Zaczynali od punku, by na kolejnych etapach stać się zespołem punk-funkowym, noise-popowym, garażowym, post-rockowym, wreszcie elektronicznym. A wszystko po to, by nie dać się zaszufladkować, wciąż zaskakiwać słuchaczy.

Ósmy album przedstawia jeszcze bardziej eksperymentalne oblicze zespołu, choć trudno mówić tu o zespole, skoro Liars stał się solowym projektem Angusa Andrewsa. W trzech utworach wspiera go tylko perkusista Butchy Fuego. Poprzednia płyta "WIXIW" powstała w Los Angeles, stąd muzyka miała zdecydowanie bardziej nerwowy i hałaśliwy "miejski" klimat.

Tym razem album powstawał w Australii na całkowitym odludziu. Angus Andrews, by nie stracić kontaktu z rzeczywistością, wystawiał mikrofony na zewnątrz studia i nagrywał odgłosy dobiegające z buszu. Próbki tego znajdziemy na płycie. Określając jej zawartość, powiedział, że jest to pierwotny błysk rytualnej elektroniki. Faktycznie - album "TFCF" wypełnia surowa elektronika i szorstkie perkusyjne bity, idealnie pasujące do onirycznych partii wokalnych Andrewsa.

Grzegorz Dusza
MUTE/PIAS

Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj