GRETA VAN FLEET

From The Fires

From The Fires

Wykonanie

Nagranie

Kwartet Greta Van Fleet nie bez powodu jest nazywany reinkarnacją Led Zeppelin. Słuchając grupy, odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia z tamtym zespołem. Pewnie sami muzycy legendarnego bandu mogliby się nabrać i podejrzewać, że to jakieś zapomniane ich nagrania z czasów młodości.

Głos wokalisty Josha Kiszki ma tę samą barwę, co Roberta Planta. Przejął od niego nawet charakterystyczny sposób frazowania. To samo gitarzysta Jake Kiszka, który tka gitarowe riffy równie precyzyjnie i z takim samym polotem jak Jimmy Page.

Na "From The Fires" wydawnictwo zespołu trzech braci Kiszka i już niespokrewnionego z nimi perkusisty Danny`ego Wagnera składa się wcześniejsza EP-ka "Black Smoke Rising" oraz cztery premierowe utwory. W sumie osiem kompozycji i niewiele ponad pół godziny porywającej muzyki, przywracającej wiarę w rock`n`rolla.

Po listach przebojów hasają piosenki "Safari Song" i "Highway Tune". Amerykańska formacja Greta Van Fleet sięgnęła także po covery. "A Change Is Gonna Come" Sama Coke'a ma w sobie ten sam soulowy żar co oryginał. Folkowe inklinacje, które także mieli Led Zeppelin, zdradza "Meet On The Ledge" zrepertuaru Fairport Convention.

Już dawno na rynku nie pojawił się wykonawca, który na samym początku kariery prezentowałby poziom dorównujący największym rockowym sławom. I to nie tylko tym z ostatnich lat, ale najwspanialszym tuzom przełomu lat 60. i 70. Tylko cztery gwiazdki, bo piątą rezerwuję na pełnowymiarowy album chłopaków z Michigan.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu