Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

GRETA VAN FLEET

Anthem of the Peaceful Army

Anthem of the Peaceful Army

Wykonanie

Nagranie

Zaledwie po wydaniu dwóch epek Greta Van Fleet została okrzyknięta największą rockową sensacją ostatnich lat. W czasach, gdy rock’n’roll dogorywa, to żaden sukces, ale to i tak coś. Szkoda tylko, że zespół braci Kiszka nie zaproponował nic nowego, a jedynie odtworzył stare brzmienia.

Słuchając ich piosenek ma się wrażenie, że mamy do czynienia z reinkarnacją Led Zeppelin. Otwierający ich pierwszy pełnowymiarowy album utwór stanowi jednak pewne zaskoczenie. Wysoki głos Joshuy Kiszki i prog-rockowy klimat w "Age On Man" bardziej przywodzą na myśl Yes albo Rush.

Następny w kolejności, motoryczny numer "The Cold Wind" to już granie typowe dla Led Zeppelin. Podobnie jak inspirowane brzmieniem późnych Zeppelinów kompozycje "Mountain On The Sun" i "Brave New World". Z kolei na wpółakustyczny "Anthem" nawiązuje do trzeciej, folkowej płyty tamtego zespołu. Jeszcze dalej Greta Van Fleet poszli w "Lover, Leaver", wręcz kopiując słynny kawałek "Whole Lotta Love". Zespół próbuje także rozszerzyć mapę swoich inspiracji. "When The Curtain Falls" przywołuje AC/DC, a "You’re The One" nie powstydziliby się Stonesi.

Mimo wielu zastrzeżeń album amerykańskiego kwartetu ma jeden niepodważalny atut – słucha się go się z wielką przyjemnością, graniczącą z rozkoszą.

Grzegorz Dusza
Universal

INNE PŁYTY AUTORA
From The Fires
Rock
From The Fires

Kwartet Greta Van Fleet nie bez powodu jest nazywany reinkarnacją Led Zeppelin. Słuchając grupy, odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia z tamtym zespołem. Pewnie sami muzycy legendarnego bandu mogliby się nabrać i podejrzewać, że to jakieś zapomniane ich nagrania z czasów młodości.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu