Anthem of the Peaceful Army

GRETA VAN FLEET
Anthem of the Peaceful Army

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Zaledwie po wydaniu dwóch epek Greta Van Fleet została okrzyknięta największą rockową sensacją ostatnich lat. W czasach, gdy rock’n’roll dogorywa, to żaden sukces, ale to i tak coś. Szkoda tylko, że zespół braci Kiszka nie zaproponował nic nowego, a jedynie odtworzył stare brzmienia.

Słuchając ich piosenek ma się wrażenie, że mamy do czynienia z reinkarnacją Led Zeppelin. Otwierający ich pierwszy pełnowymiarowy album utwór stanowi jednak pewne zaskoczenie. Wysoki głos Joshuy Kiszki i prog-rockowy klimat w "Age On Man" bardziej przywodzą na myśl Yes albo Rush.

Następny w kolejności, motoryczny numer "The Cold Wind" to już granie typowe dla Led Zeppelin. Podobnie jak inspirowane brzmieniem późnych Zeppelinów kompozycje "Mountain On The Sun" i "Brave New World". Z kolei na wpółakustyczny "Anthem" nawiązuje do trzeciej, folkowej płyty tamtego zespołu. Jeszcze dalej Greta Van Fleet poszli w "Lover, Leaver", wręcz kopiując słynny kawałek "Whole Lotta Love". Zespół próbuje także rozszerzyć mapę swoich inspiracji. "When The Curtain Falls" przywołuje AC/DC, a "You’re The One" nie powstydziliby się Stonesi.

Mimo wielu zastrzeżeń album amerykańskiego kwartetu ma jeden niepodważalny atut – słucha się go się z wielką przyjemnością, graniczącą z rozkoszą.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj