ROBERT CICHY Smack

Smack
Wykonanie
Nagranie

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów, Robert Cichy, w końcu zrealizował album firmowany własnym nazwiskiem. Dotąd był człowiekiem drugiego planu. Grał w zespołach Chilli i June, współpracował z Anią Dąbrowską, Moniką Brodką, Marceliną, Michałem Urbaniakiem i Anią Rusowicz. Na solowym albumie pokazuje, jak wszechstronnym jest muzykiem.

Punktem wyjścia dla wszystkich utworów stały się dla niego instrumenty strunowe. W końcu gitara to jego największa miłość, ale sięga tu także po banjo, bałałajkę i bas. Gitarowe dźwięki łączy z elektroniką, a tak przygotowaną miksturę określa jako "urban country".

Miejskie brzmienia usłyszymy w otwierającym album rapowanym "Ny Name is Bob". Sąsiadujący z nim "Old Times Girl" z refrenem śpiewanym przez Anię Dąbrowską przenosi nas do świata popu. Tradycja ze współczesnością łączą się w country'owym "Breaking Bad". Także kowbojsko, ale bardziej przebojowo wypadł "Loverboy", w którym Robert Cichy przygrywa sobie na banjo. Intrygująco wypada połączenie tego instrumentu ze skreczami w "Henhouse".

Najbardziej rockowo zabrzmiał tytułowy "Smack", przywołujący Rage Against The Machine oraz Becka, który także uwielbia łączyć americanę z nowymi brzmieniami. Odrobinę grunge`u autor funduje nam w "Three Sheets to the Wind", a jego bluesowe fascynacje zdradza "Mama". Robert Cichy muzycznie wybrał się za ocean, a ta jego podróż wypadła całkiem atrakcyjnie.

Grzegorz Dusza
NANA MUSIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu