SNOW PATROL Wildness

Wildness
Wykonanie
Nagranie

Swego czasu Snow Patrol byli stawiani w jednym szeregu z Coldplay. Inna sprawa, że na początku kariery obie formacje bezceremonialnie zżynały z U2, co w sumie im się opłaciło. Porównując dziś dokonania obu zespołów, kariera Snow Patrol wypada dość blado.

Co prawda Snow Patrol są zespołem rozpoznawalnym, nawet dość popularnym na świecie, ale przebojów mieli jak na lekarstwo. Sytuacji nie poprawi także najnowszy krążek Szkotów, nagrany po siedmiu latach milczenia. Może lepiej byłoby, gdyby pozostali mistrzami melancholii i, jak dawniej, czarowali przestrzennym gitarowym brzmieniem.

W zaśpiewanych tęsknym głosem przez lidera Gary`ego Lightbody`ego otwierających album piosenkach "Life on Earth" i "Don`t Give In" przypominają Radiohead z ich britpopowego okresu oraz swoich pobratymców z grupy Travis. Gorzej, kiedy usiłują podążać za Coldplay i na siłę wciskają do piosenek elektronikę i rytmy R&B. Wychodzi z tego jakiś koszmarek, dziwaczna hybryda rocka i tanecznego soulu.

"Wildness" miała poruszyć temat dzikości w najbardziej pierwotnej wersji. U mnie dzikości serca w żaden sposób nie wywołała. Muzyka jest tu zbyt zachowawcza i ugrzeczniona, brakuje jej rockowej energii i siły.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu