Kaleidoscope

COLDPLAY
Kaleidoscope

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Kaleidoscope" nie jest pełnowymiarowym wydawnictwem Brytyjczyków, a EP-ką zaledwie z pięcioma utworami. Jest to, jak podkreślają muzycy, mniejsza i młodsza siostra albumu "A Head Full Of Dreams"

Nie wszystkim ten album przypadł do gustu. Chris Martin zdążył przyzwyczaić słuchaczy do ciepłych melancholijnych piosenek w duchu U2, a tu zaskoczył wszystkich pogodnym i tanecznym repertuarem.

Utwory z "Kaleidoscope" równie dobrze mogłyby trafić na tamto wydawnictwo. Funkowa linia basu napędza "All I Can Think About Is You", a utwór wieńczy podniosła coda. Z udziałem rapera Big Seana powstała piosenka "Miracles (Someone Special)".

Przebój "Something Just Like This" - wynik kolaboracji z The Chainsmokers - tu trafił w żywiołowej wersji z koncertu w Tokio. Z kolei "A L I E N S" napisał z Coldplay sam Brian Eno, który jest też jego współproducentem wraz z Markusem Dravsem (Arcade Fire, Mumford & Sons).

W tym wypełnionym przestrzennymi dźwiękami gitary i klawiszy utworze najbliżej Coldplay do dawnego stylu. EP-kę kończy sympatyczna ballada "Hypnotised".

Grzegorz Dusza
PARLOPHONE/WARNER

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj