SPIRITUALIZED And Nothing Hurt

And Nothing Hurt
Wykonanie
Nagranie

Po 6 latach przerwy powraca z nowym albumem Jason Pierce, aka J. Spaceman, czyli Spiritualized. Nowy materiał powstawał bez pośpiechu w małym wynajętym mieszkaniu, głównie przy pomocy laptopa. Dla miłośnika analogowych brzmień, jakim jest Pierce, cyzelującego każdy element muzyki, była to bardziej konieczność niż świadomy wybór. Zaważyły względy finansowe i zdrowotne. Po prostu, tak jest taniej i wygodniej. Efekt końcowy nie powinien jednak nikogo zawieść.

Jason Pierce przedstawia tu udany mariaż psychodelicznego space-rocka z elementami muzyki gospel i bogatych orkiestracji. Jego piosenki to takie miniopery, o podniosłym nastroju i monumentalnym brzmieniu. Słuchając ich, można przeżyć uniesienie, jak w rozpędzonym, zaśpiewanym z gospelowym chórem "On The Sunshine" albo doznać ukojenia przy leniwym bluesie "Damaged", okraszonym smyczkami i pozytywkową melodią.

Nawet prosty rock`n`rollowy temat z harmonijką ustną i gitarą "The Morning After" w wykonaniu Spiritualized ma znamiona kompozycji magicznej, a to za sprawą rozszalałej freejazzowej końcówki utworu. Brytyjczyk potrafi jednak okiełznać wszystkie żywioły i na sam koniec serwuje kołysankę-przytulankę "The Prize" oraz leniwy "Sail On Through".

Grzegorz Dusza
Bella Union/PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Sweet Heart Sweet Light
Inne
Sweet Heart Sweet Light

Ciężka choroba Jasona Pierce’a była główną motywacją do stworzenia tego albumu. Artysta po długiej rekonwalescencji postanowił wydać krążek o zwycięstwie muzyki nad chorobą. Pomysł został zrealizowany pomyślnie.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu