Soundtracks for the Blind

SWANS
Soundtracks for the Blind

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Soundtracks for the Blind" zespołu, Swans pierwotnie wydany w 1996 r., doczekał się swojej reedycji. Przeglądając zestawienia najlepszych albumów lat 90., często można natrafić na ten tytuł.

Płyta zamykała pierwszy, piętnastoletni rozdział w działalności Łabędzi. Znalazło się na niej kilka świeżych kompozycji nagranych w składzie z liderem i jedynym stałym członkiem grupy Michaelem Girą, Larry'm Mullinsem na perkusji, Jarboe śpiewającą i grającą na klawiszach, Vudim grającym na gitarze elektrycznej oraz Joem Goldringiem na basie. Ale większość kompozycji opierała się na pomysłach sprzed lat, przearanżowanych i ponownie nagranych.

Jak wspomina Gira, praca nad "Soundtracks for the Blind" była jak wspinaczka pod górę z piasku, tak wiele materiału musiał przesłuchać i wyłowić z tego najciekawsze pomysły. Ale warto było - powstało dzieło wybitne, mogące stanowić wzór dla współczesnych awangardowych wykonawców. Czego tu nie ma...

Są posępne gotyckie ballady, pełne życia hałaśliwe postpunkowe utwory, psychodelia oraz elektroniczne eksperymenty z kręgu krautrocka, techno, industrialu i ambientu. Do dwupłytowego zestawu została dołączona epka "Die Tür Ist Zu" - dotąd dostępna jedynie na winylu wydanym w USA w ramach Record Store Day 2018.

Grzegorz Dusza
Young God Records/PIAS

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj