THE GOOD, THE BAD & THE QUEEN Merrie Land

Merrie Land
Wykonanie
Nagranie

Daman Albarn wskrzesił grupę The Good, The Bad & The Queen, by nagrać swój najbardziej zaangażowany album od czasu "Parklife" grupy Blur. Tamta płyta była przesiąknięta ironią i humorem, a tu dominuje poczucie goryczy i bezradności.

Pierwsza i jak dotąd jedyna płyta supergrupy The Good, The Bad & The Queen ukazała się w 2007 roku i znalazła się na drugim miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Towarzyszył jej wówczas spory szum medialny. W końcu w składzie zespołu znalazły się same sławy: oprócz lidera Blur, także Paul Simonon - basista legendarnych The Clash, Simon Tong - gitarzysta The Verve i Tony Allen - perkusista, współpracownik Feli Kuti'ego.

Do nagrania nowej płyty Damana Albarna skłonił Brexit. Jak zaznacza: to był ostatni moment, bo rzeczywistość po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE może być zupełnie inna. Ale on sam zawsze będzie kochał swój kraj, jeśli nawet nie zgadza się z wizją polityków.

Muzyka na "Merrie Land" jest na wskroś brytyjska. Sporo tu nawiązań do tradycji wodewilu, music hallu, orkiestr dętych i muzyki chóralnej. Nie zabrakło odniesień do Beatlesów i The Kinks. Nawet okładka płyty to kadr ze starego brytyjskiego horroru. Wyprawa retro Albarna zaowocowała intrygującym albumem o gorzkim smaku.

Grzegorz Dusza
Parlophone

INNE PŁYTY AUTORA
The Good, The Bad & The Queen
Rock
The Good, The Bad & The Queen
To miał być pierwszy solowy album Damona Albarna, w efekcie powstała kolejna supergrupa w składzie: Paula Simono - były basista The Clash, perkusista Tony Allen jeden z prekursorów afro-bitu i Simon Tonga eks-gitarzystę The Verve.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu