THOM YORKE

Anima

Anima

Wykonanie

Nagranie

Thom Yorke wkroczył do świata filmu, tworząc ścieżkę dźwiękową do horroru "Suspiria" w reżyserii Luca Guadagnino. Premierze kolejnego solowego albumu wokalisty Radiohead towarzyszy film krótkometrażowy "Anima" wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona, dostępny wyłącznie na platformie Netflix.

Soundtrack tej opowieści stanowią trzy utwory z nowej płyty. To jednak tylko miły dodatek do albumu zrealizowanego przez Nigela Godricha, nadwornego producenta Radiohead. Thom Yorke nie odchodzi tu zbytnio od klimatu znanego z ostatnich płyt swojego macierzystego bandu. Używa jedynie skromniejszych środków, opartych głównie na elektronice przetwarzanej na różne sposoby. Od szmerów, plumknięć i leniwie snujących się melodii, przez wyraziste rytmy rodem z trip hopu i drum'n'bassu, po powłóczyste filmowe smyczki.

Piosenki mają wciągający klimat. Ta muzyka ma działanie terapeutyczne. Thome Yorke swoim nieco mamroczącym głosem wprowadza nas w stan hipnozy, wydobywając wszystkie lęki, koszmary, urojenia i marzenia. Przebudzenie z takiego snu pozostawi nas jeszcze przez dłuższą chwilę w stanie lekkiego otępienia. Ten stan jest jednak na tyle kuszący, że będziemy chcieli ponownie odbyć seans z doktorem Yorke'em.

Grzegorz Dusza
XL/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Suspiria (Music for the Luca Guadagnino Film)
Soundtracki
Suspiria (Music for the Luca Guadagnino Film)

"Suspiria" stanowi ścieżkę dźwiękową do remake`u horroru Dario Argento z 1977 roku, który przygotował Luca Guadagnino ("Tamte dni, tamte noce"). Autorem muzyki jest Thom Yorke, wokalista Radiohead. Jest to dla niego debiut w tak dużej formie filmowej.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu