Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SPOON

Everything Hits At Once: The Best of Spoon

Everything Hits At Once: The Best of Spoon

Wykonanie

Nagranie

Ciągle mało znany w Polsce kwartet Spoon można uznać za weterana teksańskiej alternatywnej sceny. Zadebiutowali w 1996 roku albumem "Telephono". Największe sukcesy przyszły w kolejnej dekadzie, kiedy "Gimme Fiction" (2005) i "Ga Ga Ga Ga Ga" (2007) wspięły się na szczyt amerykańskiej listy niezależnych albumów.

W ciągu blisko ćwierć wieku działalności Spoon wydali osiem albumów, dopracowując się łatwo rozpoznawalnego brzmienia z charakterystycznym "ciemnym" wokalem Brutta Daniela. Do wydania swojego The Best of przymierzali się kilkakrotnie, jednak dopiero teraz znaleźli odpowiedni klucz do doboru piosenek.

Można się spierać, dlaczego w zestawie "Everything Hits At Once: The Best of Spoon" znalazły się te, a nie inne utwory, ale - co Spoon sami podkreślają - każdy wybór będzie subiektywny, a katalog zespołu jest naprawdę obszerny. Najbardziej istotne jest to, że tak różnie pod względem klimatu i brzmienia piosenki doskonale się miksują, jakby powstały w jednym czasie.

Po motorycznym "I Turn My Camera On" następuje refleksyjny "Do You", a dalej mamy funkowy "Don’t You Evan", syntezatorowy "Inside Out", przywołujący ikonę brytyjskiego rocka, grupę The Kinks "The Way We Get By" i okraszony dęciakami "The Underdog". Zapowiedzią nowego albumu jest premierowa piosenka "No Bullets Spent".

Grzegorz Dusza
Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Hot Thoughts
Rock
Hot Thoughts

Teksańska formacja Spoon zadebiutowała w 1996 roku albumem "Telephono". Największe sukcesy przyszły w kolejnej dekadzie, kiedy "Gimme Fiction" (2005) i "Ga Ga Ga Ga Ga" (2007) wspięły się na szczyt amerykańskiej listy niezależnych albumów. Dziewiąty krążek w karierze zespołu należy uznać za ich najodważniejsze i najbardziej zróżnicowane brzmieniowo wydawnictwo.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu