SPOON

Lucifer on the Sofa

Lucifer on the Sofa

Wykonanie

Nagranie

Poprzedni album legendy amerykańskiego indie rocka "Hot Thoughts" niezbyt mi się podobał. Na szczęście flirt z elektroniką i automatami perkusyjnymi Spoon mają już za sobą.

Ich dziewiąta płyta o intrygującym tytule "Lucifer on the Sofa" jest powrotem do brzmienia, w którym surowe rzężące gitary są napędzane przez z wyczuciem pracującą sekcję rytmiczną. W założeniu miała to być płyta, którą z powodzeniem można odegrać na scenie i czerpać z tego radość.

Po latach błąkania się po różnych studiach zespół powrócił do swojego rodzinnego Austin w Teksasie. Energia i domowe ciepło są wyczuwalne w nowych piosenkach grupy.

Held","The Hardest Cut", "Wild" czy najlepszy w tym zestawie "The Devil & Mister Jones" to świetnie skrojone rockowe numery oparte na nośnych riffach i przybrudzonym chrypką wokalu.

Najlepiej brzmienie grupy określił jej frontman Britt Daniel: "To klasyczny rock napisany przez faceta, który nigdy nie poznał Erica Claptona". Za to z całą pewnością doskonale zapoznał się z twórczością The Rolling Stones i R.E.M.

Przy realizacji albumu "Lucifer on the Sofa" uczestniczyli Mark Rankin (Adele, Queens of the Stone Age), Dave Fridmann (Mercury Rev, The Flaming Lips) i Justin Raisen (Angel Olsen, Sky Ferreira).

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu