HAPPYSAD Rekordowo letnie lato

Rekordowo letnie lato
Wykonanie
Nagranie

Wydanie ósmego krążka Happysad zbiegło się z osiemnastoma latami działalności tego jednego z najpopularniejszych polskich zespołów. Porównując początki grupy z ostatnimi produkcjami, widać, jak ogromną drogę przeszli.

Twórcy mega-przeboju "Zanim pójdę" na dobre porzucili proste piosenkowe formy na rzecz urozmaiconych aranżacyjnie, często bezrefrenowych utworów. Zespół najwyraźniej nie czuje się już happy, a stał się bardziej sad. Na nowej płycie tylko "Mgła na torach" przypomina lekkie i bardzo melodyjne piosenki sprzed lat.

Promujący krążek "Rekordowo letnie lato" utwór "Jak dawniej" to zupełnie nieradiowa kompozycja z finezyjnymi gitarowo-klawiszowymi zagrywkami. O muzyczne smaczki zadbali producenci albumu Bogdan Kondracki i Marcin Bors. Piosenki Happysad rozwijają się na wielu płaszczyznach, napięcie jest stopniowane. "Musisz" ma nerwowy funkowy puls. "Co mi po tobie" przywołuje dokonania Coldplay, a "Słoneczniki i konopie" – The Cure.

W zimnofalowym "Niepotrzebnie" fragment tekstu recytuje aktorka Laura Breszka. Hałaśliwie i niepokojąco zabrzmiała "Płytka rzeka", gorzką wymowę ma "Zanim umrzesz". Stary Happysad odszedł do lamusa już na szóstym albumie "Jakby nie było jutra". Obecnemu, w pełni dojrzałemu obliczu zespołu, zdecydowanie bliżej do wysmakowanej rockowej alternatywy niż młodzieńczego pop-punku.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu