GREG DULLI Random Desire

Random Desire
Wykonanie
Nagranie

Frontman formacji The Afghan Whigs i Twilight Singers nagrał pierwsze pełnowymiarowe solowe dzieło, które przypomina, dlaczego był jednym z najbardziej intrygujących wokalistów ery grunge'u.

Greg Dulli w swoich piosenkach do zdecydowanie rockowej ekspresywności dodaje jeszcze soulowe emocje. Piorunujące wrażenie robi z przejęciem zaśpiewany "The Tide", który brzmi jak nagrania The Afghan Whigs z okresu najlepszej ich płyty "Gentlemen" (1993).

Na "Random Desire" z powodzeniem mógłby się znaleźć także utwór "Pantomima", okraszony mocną rockową gitarą. Akustyczne dźwięki dominują w "Sempre", tym razem przywołującym formację Twilight Singers.

Liryzmem, romantyzmem i ciepłem emanuje urokliwa ballada "Marry Me". Filmowy klimat, podkreślany przez smyczki, ma "Scorpio" z wokalnym udziałem Camille. Z hiszpańska, ale także country'owo zabrzmiał "A Ghost". W "Black Moon" Amerykanin sięgnął po melotron, a w "Slow Pan" akompaniuje sobie na pianinie.

Choć Greg Dulli sam odpowiada za większość partii instrumentalnych, to nie obyło się bez obecności kolegów. Na płycie pojawiają się: Jon Skibic i Rick G. Nelson (The Afghan Whigs), Mathias Schneeberger (Twilight Singers), basista Dr. Stephen Patt, gitarzysta Mark McGuire (Emeralds) oraz perkusista Jon Theodore (QOTSA, The Mars Volta).

Grzegorz Dusza
BMG/Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu