SBB Welcome

Welcome
Wykonanie
Nagranie

Po winylowy album "Welcome" grupy SBB wydany w 1980 r. przez nowo powstałą wytwórnię Wifon ustawiały się kolejki. Była to koprodukcja z niemieckim Intercordem, dzięki czemu SBB mogło nagrywać w ulubionym Studiu Polskiego Radia w Opolu, ale materiał zmiksował Conny Plank, specjalista od kraut rocka i elektroniki m.in. Kraftwerk i Ultravox.

W 1977 r. trio SBB było rozpędzone jak wyścigówka. Nagrali sześć sesji, a następny rok poświęcili na intensywną trasę koncertową po europejskich klubach. Jako pierwszy w historii polski zespół wystąpili na festiwalu w Roskilde. We wrześniu 1978 r. weszli do studia w Opolu, by nagrać 9 utworów, z których 7 weszło na "Welcome".

Wytwórnia GAD Records Michała Wilczyńskiego wzbogaciła swoją edycję o pełną wersję "Rainbow Man" i pierwszą wersję "Last Man at the Station", który zamyka oryginalny album. CD kończy solo Skrzeka na fortepianie elektrycznym Fendera "Why No Peace". Na potrzeby zagranicznych rynków lider SBB Józef Skrzek zaśpiewał po angielsku.

Fanów zespołu zaskoczył dominujący udział instrumentów klawiszowych. - Dużo Józka tam jest - skwitował nagrania gitarzysta Apostolis Antymos, grający tu także na buzuki. Obok perkusisty Jerzego Piotrowskiego słyszymy perkusjonalia Zbigniewa Wiatra. Cenne wznowienie historycznego albumu.

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu