IDLES A Beautiful Thing: Idles Live At Le Bataclan

A Beautiful Thing: Idles Live At Le Bataclan
Wykonanie
Nagranie

Zaledwie po wydaniu dwóch studyjnych płyt - "Brutalism" oraz "Joy as an Act of Resistance" - Idles zdecydowali się na album live. Do publikacji wybrali zamykający wielomiesięczną trasę występ w Le Bataclan w Paryżu, który odbył się 3 grudnia 2018 r.

W repertuarze znalazły się piosenki z obu znakomicie przyjętych płyt. Zespół uznany za rockowe odkrycie 2018 roku był nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Całkiem zasłużenie, bo Idles skutecznie zadali kłam tezie, że punk rock umarł. Gwałtowna muzyka Brytyjczyków robi wrażenie.

Głos lidera Josepha Talbota brzmi posępnie i potężnie. W tekstach nie stroni od społecznych i politycznych tematów. Piosenki atakują jazgotliwymi gitarami, połączonymi ze wściekle grającą sekcją rytmiczną. Publiczność reaguje spontanicznie, zna teksty i w paru momentach wspomaga zespół.

Idles czerpie z brytyjskiego postpunku, nowej fali, muzyki pubowej oraz amerykańskiego hardcore’u, co na scenie sprawdza się znakomicie. Tym bardziej, że w ich piosenkach nie brakuje chwytliwych momentów i niezbędnego w tego typu muzyce czadu. "A Beautiful Thing: Idles Live At Le Bataclan" to świetna płyta punkowa. Jeśli zajrzą do Polski, koniecznie trzeba ich zobaczyć.

Grzegorz Dusza
Partisan/PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Joy as an Act of Resistance
Rock
Joy as an Act of Resistance

"Joy as an Act of Resistance", drugi album brytyjskiej grupy Idles, okrzyknięto najlepszą punkową płytą ubiegłego roku. Nie jest to oczywiście punk w dawnym stylu, ale czerpiący z dokonań kilku pokoleń muzyków, którzy uprawiają ten rodzaj muzyki od czasu The Ramones i The Sex Pistols. Jedno jest natomiast niezmienne - to bunt i gniew zawarty w piosenkach.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu