HEDONE

2020

2020

Wykonanie

Nagranie

Maciej Werk w ostatnich latach poświęcał się głównie organizacji Festiwalu Soundenit, toteż jego działalność muzyczna zeszła na dalszy plan. A warto przypomnieć, że od blisko 30 lat stoi na czele grupy Hedone, będącej prekursorem industrialnych brzmień w Polsce.

Ubiegłoroczne obostrzenia i brak imprez sprawiły, że wreszcie mógł się zająć przygotowaniem płyty z premierowym materiałem. Jego zapowiedzią był utrzymany w klimacie nagrań Depeche Mode utwór "What Dickens Says About Loneliness", który zamykał składankę "Rare 92-20", a teraz otwiera nową płytę łódzkiej grupy.

Dwanaście piosenek wypełniających "2020" stanowi coś w rodzaju kroniki tego apokaliptycznego roku. W "Lord" niskiemu depresyjnemu wokalowi Werka towarzyszy natchniony głos amerykańskiej wokalistki Stevee Wellons. Inny duet, tym razem polskojęzyczny, mamy w piosence "Jak?" wykonanej z Joanną Prykowską z Firebirds.

Taki damsko-męski dialog grupa Hedone z powodzeniem wykorzystała przed laty w swoim największym przeboju "Twój zapach" z Renatą Przemyk. Werk proponuje mocniejsze, niemal punkowe granie w kompozycji "Wstyd" z wokalnym udziałem Gumy z legendarnej Moskwy. Na tym bardzo udanym wydawnictwie warto zwrócić również uwagę na spowolnione, niesione industrialnym bitem "Tango", energetyczne "Funky" czy orientalny "Nightsky".

Grzegorz Dusza
New Sun/GAD

INNE PŁYTY AUTORA
Rare 92-20
Rock
Rare 92-20

Kompilacja "Rare 92–20" prowadzi nas przez blisko trzy dekady kariery legendarnej łódzkiej formacji, na czele której stoi Maciej Werk. Nie jest to jednak typowe "the best of", a raczej jego alternatywna wersja, którą wypełniają nagrania demo, remiksy, odrzuty z płyt i nowe wersje piosenek.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu