BLACK MIDI

Cavalcade

 Cavalcade

Wykonanie

Nagranie

Debiutancki album Black Midi - "Schlagenheim" – został uznany za jeden z najważniejszych krążków 2019 roku (w podsumowaniu AUDIO zajął 10 miejsce). Jego kontynuacja potwierdza, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej twórczych zespołów ostatnich lat.

Muzycy zespołu Black Midi zredukowanego do tria (grupę opuścił wokalista Matt Kwaśniewski, a jego rolę przejął lider Geordie Greep) z wielką swobodą poruszają się po różnych muzycznych gatunkach. Pozwala im na to perfekcyjne opanowanie instrumentów i udział zaproszonych gości: saksofonisty Kaidi’ego Akinnibi i keyboardzisty Setha Evansa.

Black Midi odważnie sięga do jazzowej i rockowej awangardy, gmatwa aranżacje jak tylko się da, wprowadza łamane rytmy i zmienne tempo. Przywołuje przy tym dokonania takich grup, jak Pere Ubu, Public Image Ltd., The Residents, The Talking Heads, King Crimson, a przede wszystkim krautrockowych legend - Can i Neu!.

W piosenkach wypełniających "Cavalcade" przewija się cała grupa postaci: od przywódcy kultu, który popadł w tarapaty i starożytne zwłoki znaleziono w kopalni diamentów, aż po słynną piosenkarkę kabaretową Marlenę Dietrich.

Kiedy słucha się tego albumu, można sobie wyobrazić, że wszystkie te postacie i ich historie tworzą rodzaj tytułowej kawalkady, przemieszczającej się tuż obok nas - tak namacalna to muzyka.

Grzegorz Dusza
Rough Trade/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Schlagenheim
Rock
Schlagenheim

Debiut płytowy pochodzącej z Londynu formacji Black Midi zrobił sporo zamieszania w świecie alternatywnego rocka. Recenzje "Schlagenheim" są entuzjastyczne, a koncerty grupy przykuwają uwagę widzów.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu