LUCY DACUS

Home Video

Home Video

Wykonanie

Nagranie

Ci, którzy pokochali Lucy Dacus za albumy "Historian" z 2018 roku oraz o dwa lata starszy debiutancki "No Burden", z pewnością zachwycą się także najnowszym dziełem młodej Kanadyjki. Jej anielski głos z wyczuwalną nutą smutku najbardziej przypomina mi jej rodaczkę Joni Michell.

Zresztą twórczość legendarnej folkowej pieśniarki wydaje się najważniejszym drogowskazem dla Lucy Dacus. To wrażliwa dziewczyna z gitarą, urodzona gawędziarka, dzieląca się swoimi życiowymi rozterkami i przemyśleniami.

Piosenki napisane na album "Home Video" układają się w rodzaj pamiętnika przywołującego czasy dorastania w rodzinnym Richmond i dość rygorystycznych reguł, które rządziły jej wychowaniem. Wspomina między innymi postać pastora, który kazał usunąć jej z iPoda wszystkie świeckie piosenki. Dobrze, że go nie posłuchała i zostawiła choćby ukochany "Chasing Cars" Snow Patrol.

Akustyczna oprawa, która dominuje w piosenkach Lucy Dacus, w wielu przypadkach przeradza się w mocniejsze rockowe granie z wiodącą gitarą elektryczną, mocną perkusją i organami piszczałkowymi. W dwóch nagraniach pojawiają się jej koleżanki Phoebe Bridgers i Julien Baker, z którymi współpracuje w ramach projektu boygenius. To pokrewne jej dusze, z którymi tworzy dziś nowe oblicze amerykańskiej folkrockowej sceny.

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Historian
Rock
Historian

Lucy Dacus spodoba się wszystkim lubiącym wrażliwe dziewczyny z gitarą, dzielące się w piosenkach swoimi życiowymi rozterkami. Lucy jest szczera aż do bólu, ale przez to bardziej ją lubimy i chcemy z nią dzielić wszystkie troski.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu