Moon

CLINT MANSELL
Moon

Soundtrack

  • Wykonanie
  • Nagranie

Clint Mansell od lat uznawany jest przeze mnie za jednego z najlepszych na świecie kompozytorów muzyki filmowej. Zaimponował mi ścieżką dźwiękową do "Requiem dla snu", a później kompletnie rozłożył na łopatki w "Źródle". Jego najnowsza praca to podkład do wydarzeń, jakie na ekranie wyreżyserował Duncan Jones - syn Davida Bowie.

"Moon" jest niczym brytyjska wersja "Solaris" - historią człowieka zagubionego w kosmosie. Nie zgodzę się z pierwszymi opiniami, które porównują ostatnie dzieło Mansella do Briana Eno. Charakterystyczny jak zwykle Clint postawił na budowanie nastroju nostalgii i melancholii klasycznymi, fortepianowymi dźwiękami, ubarwianymi kosmicznymi samplami i bardzo rozsądnie wyważonymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka utrzymuje nas gdzieś w przestrzeni pomiędzy strachem a nadzieją, manipulując naszymi uczuciami. Nie jest to tak rewelacyjna ścieżka dźwiękowa jak wymienione na początku starsze dzieła Mansella, ale to raczej w związku z tym, że materiał jest dużo oszczędniejszy, bo przecież traktuje o izolacji i samotności. Polecam osobom nie oczekującym kaskaderskiego popisu możliwości kompozytorskich Brytyjczyka.

M. Kubicki
BLACK

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj