CLINT MANSELL

Black Swan

Black Swan

Wykonanie

Nagranie

Rywalizacja, zazdrość, pycha - te tematy przewijają się cały czas przez ekran podczas seansu nowego dzieła Darrena Aronofsky'ego. Muszę przyznać, że po projekcji walki o rolę "czarnego łabędzia", przez kolejny tydzień słuchałem tylko i wyłącznie Czajkowskiego. Aż do moich rąk trafiła ścieżka dźwiękowa z filmu, autorstwa Clinta Mansella.

I choć tu również przewijają się sample twórczości rosyjskiego kompozytora, z jednym oczywistym utworem na czele, nie da się nie zauważyć tu ręki kreatora muzyki do "Requiem dla snu" czy "Źródła". Przez jakiś czas jest czysto, spokojnie, lecz idyllę przerywa zmasowany atak skrzypiec. Od tego momentu każdy, kto nie widział filmu, będzie wiedział, że "Black Swan" to nie film obyczajowy, a psychologiczny thriller. Uczucie paranoi, strachu, napięcia i arogancji przenika nasze uszy, gdy w jakimś innym zakątku świata przerażający suspens smażony jest w umysłach widzów. Ten świeży i inspirujący soundtrack jest jeszcze jednym udanym dziełem w dyskografii Mansella.

M. Kubicki
Sony Masterworks

INNE PŁYTY AUTORA
Moon
Soundtracki
Moon
Clint Mansell od lat uznawany jest przeze mnie za jednego z najlepszych na świecie kompozytorów muzyki filmowej. Zaimponował mi ścieżką dźwiękową do "Requiem dla snu", a później kompletnie rozłożył na łopatki w "Źródle". Jego najnowsza praca to podkład do wydarzeń, jakie na ekranie wyreżyserował Duncan Jones - syn Davida Bowie.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu