Black Swan

CLINT MANSELL
Black Swan

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Rywalizacja, zazdrość, pycha - te tematy przewijają się cały czas przez ekran podczas seansu nowego dzieła Darrena Aronofsky'ego. Muszę przyznać, że po projekcji walki o rolę "czarnego łabędzia", przez kolejny tydzień słuchałem tylko i wyłącznie Czajkowskiego. Aż do moich rąk trafiła ścieżka dźwiękowa z filmu, autorstwa Clinta Mansella.

I choć tu również przewijają się sample twórczości rosyjskiego kompozytora, z jednym oczywistym utworem na czele, nie da się nie zauważyć tu ręki kreatora muzyki do "Requiem dla snu" czy "Źródła". Przez jakiś czas jest czysto, spokojnie, lecz idyllę przerywa zmasowany atak skrzypiec. Od tego momentu każdy, kto nie widział filmu, będzie wiedział, że "Black Swan" to nie film obyczajowy, a psychologiczny thriller. Uczucie paranoi, strachu, napięcia i arogancji przenika nasze uszy, gdy w jakimś innym zakątku świata przerażający suspens smażony jest w umysłach widzów. Ten świeży i inspirujący soundtrack jest jeszcze jednym udanym dziełem w dyskografii Mansella.

M. Kubicki
Sony Masterworks

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj