Tron: Legacy

DAFT PUNK
Tron: Legacy

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Sequelowi kultowego filmu science fiction "Tron" z 1982 r. towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa francuskiego duetu Daft Punk. To ich debiut w roli autorów muzyki filmowej.

Dotąd bardziej kojarzeni byli ze sceną pop. Ich album "Homework" z 1997 r. zapoczątkował modę na taneczno-elektroniczne produkcje, a postacie dwóch muzyków-robotów, które kreują na scenie, przeszły już do legendy. Zlecenie napisania muzyki do filmu właśnie im, wielkim fanom pierwszego "Tronu", było strzałem w dziesiątkę. Do zadania podeszli profesjonalnie, tworząc barwną brzmieniowo muzykę na orkiestrę symfoniczną i syntezatory. Co ciekawe, zdecydowanie bliżej im do wysmakowanych dzieł Vangelisa, niż patetycznych produkcji Johna Williamsa. Poszczególne motywy doskonale funkcjonują z obrazem, jednak słuchane na płycie, nie robią już takiego wrażenia jak w kinie.

Grzegorz Dusza
EMI

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj