MIKE PATTON The Place Beyond The Pines

The Place Beyond The Pines
Wykonanie
Nagranie

Mike Patton napisał oryginalną muzykę do dramatu kryminalnego "Drugie oblicze” w reżyserii Dereka Cianfrance`a. Jakże to inny Patton od tego, którego słuchaliśmy właśnie podczas występów w Warszawie czy Wrocławiu.

W Sali Kongresowej pod dyktando Johna Zorna wrzeszczał, jakby ogniem piekielnym podpiekał go sam Lucyfer. Oczywiście potrafi też zaśpiewać piosenki, z jakich znają go miłośnicy grupy Faith No More.

Derek Cianfrance zobaczył pierwszy raz Pattona na koncercie grupy Mr. Bungle. Kasetę zespołu dostał wcześniej od brata i słuchał jej w kółko. Na koncercie poczuł się jakby uczestniczył w kraksie samochodu w filmie Felliniego. Później chodził na każdy koncert Pattona, żeby mu wręczyć kopie swoich studenckich filmów. Z nadzieją, że coś razem zrobią.

Mike Patton zawsze tworzy nierealny świat, czasem bardzo groźny i sugestywny. Do filmu napisał muzykę nastrojową, łagodną, choć są momenty, kiedy czuje się mrowienie na plecach. Dwanaście tematów Pattona uzupełniają utwory grupy The Cryin' Shames, Vladimira Ivanoffa, fragment "Fratres For Strings And Percussion" Arvo Pärta, "Ninna Nanna Per Adulteri" Ennia Morricone oraz "The Wolves (Act I And II) Bon Iver. To może być za jakiś czas kultowy album z muzyką filmową.

Grzegorz Dusza
MILAN / WARNER

INNE PŁYTY AUTORA
Mondo Cane
Pop
Mondo Cane
Mike`a Pattona można kochać albo nienawidzić, ale ciężko go nie doceniać za podejście do tworzenia muzyki. Od zamknięcia tematu dyskografii Faith No More spokojnie można powiedzieć, że nie tyle nagrywa dla niszy, ale ją wręcz tworzy.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu