TILL BRONNER
The Movie Album
The Movie Album
Wykonanie
Nagranie

Zapewne po wydaniu tego albumu przez Bronnera, inny mistrz trąbki, Chris Botti, odczuje pojawienie się poważnego rywala. Bowiem zarówno Bronner jak i Botti wypowiadają się kojąco i estetycznie.

Obaj grają czystym i ciepłym tonem, partie solowe mają zawsze rzetelnie opracowane, żaden z nich nie ma kłopotów z zaproszeniem innych gwiazd do udziału w swych nagraniach; tu na przykład "Stand by Me" śpiewa wspaniały Gregory Porter.

Till Bronner po ukończeniu kolońskiego konserwatorium studiował w USA, gdzie swymi zdolnościami zwrócił uwagę tamtejszych jazzmanów, a pierwszą nagrodzoną płytę autorską nagrał w towarzystwie samego Raya Browna (wielkiego kontrabasisty). Niniejszy projekt został zrealizowany z rozmachem.

W kilkunastu interpretacjach tematów filmowych akompaniują Bronnerowi doskonali jazzmani oraz Berlińska Orkiestra Symfoniczna. Bronner był zawsze, i nadal pozostaje, pod wpływem jazzowego stylu, jaki towarzyszył produkcjom Cheta Bakera.

Choć aranżacje są raczej przewidywalne, jednakże ich staranne wykonanie oraz jakość nagrań budzą respekt. Najciekawszym utworem na "The Movie Album" jest "Crockett`s Theme", w którym harmonijnie przeplata się trąbka Bronnera i flugelhorn Ricka Brauna.

Cezary Gumński
VERVE/UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Rio
Jazz
Rio
Czar muzyki zrodzonej w Brazylii jest nieprzemijający i uległa mu na krótko lub długo potężna grupa jazzmanów. Bronner, niemiecki trębacz preferujący delikatne tony i dyskretne wokalizy, sięgnął nie tylko po repertuar wypełniony w całości brazylijskimi szlagierami, ale skompletował również skład zdominowany przez tamtejszych wokalistów i instrumentalistów.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu