Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

IBRAHIM MALOUF

Dans les forêts de Sibérie

Dans les forêts de Sibérie

Wykonanie

Nagranie

Trailer francuskiego filmu "Dans les forêts de Sibérie" (W syberyjskich lasach) w reżyserii Safy Nebbou robi mocne wrażenie sceną ciężarówki pędzącej przez zamarznięte jezioro Bajkał. Muzykę do filmu napisał urodzony w Bejrucie trębacz, pianista Ibrahim Maalouf i choć film musi mieć wiele dramatycznych scen, to muzyka jest stonowana, pasuje do surowej, syberyjskiej przyrody.

Ibrahim Maalouf wypracował oryginalny styl, który stawia go pomiędzy muzyką arabską, europejską klasyką, muzyką współczesną a jazzem. Studiował klasyczną grę na trąbce i kompozycję w Paryżu, ale gra w arabskim stylu używając specjalnie skonstruowanej przez jego ojca, również trębacza, trąbki pozwalającej grać ćwierćtony. Ojciec, podobnie jak jazzowy trębacz Don Ellis, był prekursorem tej techniki gry.

Ibrahim Maalouf jest popularny we Francji, występuje i nagrywa ze sławami: Stingiem, Vanessą Paradis i Salifem Keitą. Muzyka filmowa nie jest jego domeną, ale ma wyjątkowe zdolności kompozytorskie i talent pisania chwytliwych melodii. Dzięki temu po mistrzowsku oddał odcienie uczuć bohatera filmu "W syberyjskich lasach", jego kontakty z naturą i człowiekiem. Siedemnaście utworów wypełnia soundtrack filmu, a w finałowym, dynamicznym temacie "Red and Black Light" zwracają uwagę solówki trąbki, fortepianu i gitary elektrycznej.

Marek Dusza
HARMONIA MUNDI/CMD

INNE PŁYTY AUTORA
Kalthoum
Jazz
Kalthoum

Urodzony w Bejrucie, mieszkający w Paryżu trębacz i kompozytor Ibrahim Malouf pochodzi z artystycznej rodziny. Zasłynął interpretacjami muzyki arabskiej i wirtuozerią w grze na trąbce m.in. ćwierćtonami znanymi w muzyce awangardowej. Co warte podkreślenia, ćwierćtony znakomicie pasują do zawiłej rytmiki muzyki arabskiej.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu