Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
La La Land

JUSTIN HURWITZ
La La Land

Soundtracki

Nagrodzony siedmioma Złotymi Globami musical "La La Land" wszedł na ekrany polskich kin 20 stycznia. Muzyka jest nawet bardziej zachęcająca niż nagrody i chętnie wybiorę się do kina.

Sam album doszedł już do piątego miejsca listy Top 200 najlepiej sprzedających się płyt w USA. Reżyserem jest Damien Chazelle, ten sam, który odniósł spektakularny sukces filmem "Whiplash". To pomogło mu zdobyć zaufanie producentów "La La Land", którzy na produkcję wydali 30 mln dolarów, a wpływy już przekroczyły 100 mln.

Muzyka porywa od pierwszego tematu "Another Day of Sun" napisanego w stylu dawnych musicali, lecz zyskała nowoczesną aranżację. Najbardziej przypomina mi najlepsze utwory z "Hair". Kompozytor Justin Hurwitz powierzył liczne partie wokalne odtwórcom głównych ról: Emmie Stone i Ryanowi Goslingowi.

Świetne aktorskie głosy sprawdziły się w piosenkach. Ciekawe, że wzruszający utwór "Audition" Justin Hurwitz zarejestrował wprost na planie, akompaniując Emmie na fortepianie. Następnie w drugiej części utworu dodał orkiestrę i chór. Zamykająca album piosenka "City of Stars" otrzymała Złoty Glob.

Brzmienie orkiestry jest tak przestrzenne, jakbyśmy uczestniczyli w nagraniu na żywo w muzycznym teatrze. Musical powrócił do wielkiej formy sprzed lat, a sądząc po okładce – jest i taniec.

Marek Dusza
INTERSCOPE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio