ALEXANDRE DESPLAT

Little Women

Little Women

Wykonanie

Nagranie

Sensacją nominacji do Oscara był brak nominacji dla Roberta DeNiro za rolę w filmie "Irlandczyk" i dla Grety Gerwig za reżyserię filmu "Małe kobietki". Gerwig nominowano za scenariusz adaptowany (to już ósma ekranizacja powieści Louisy May Alcott), sam obraz doceniono nominacją w kategorii najlepszy film roku i za kostiumy, aktorkę Saoirse Ronan nominowano za rolę pierwszoplanową, zaś Florence Pugh za rolę drugoplanową.

Dla słuchaczy najważniejsza jest nominacja do Oscara za muzykę oryginalną dla francuskiego kompozytora Alexandre Desplata. Wcześniej przyznano mu nominację do Globów i nagród BAFTA.

Pierwsze nagrody za muzykę filmową Alexandre Desplat otrzymał w 2003 r. za "Dziewczynę z perłą". Po raz pierwszy był nominowany do Oscara za "Królową" (2006) w reż. Stephena Frearsa, a statuetkę otrzymał za "Grand Budapest Hotel" (2014). Muzyka "Małych kobietek" ma epicki charakter i doskonale podkreśla nastrój poszczególnych scen filmu.

Alexandre Desplat nie korzysta w pełni z możliwości orkiestry symfonicznej, wstrząsając widzami i słuchaczami. Stawia na subtelne brzmienia, doskonale operuje barwami, można podziwiać jego bogatą orkiestrację. "Little Women" ma świetny, wpadający w ucho i ekspresyjny temat przewodni. Świetnie słucha się tego soundtracku nawet nie obejrzawszy wcześniej filmu.

Marek Dusza
Sony Classical

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu