SONY
BDP-S760

W cenie poniżej 2000 zł trudno oczekiwać metalowej obudowy, jednak projektanci Sony wypracowali świetny efekt. Odrzucono czerń na rzecz grafitowej, wciąż błyszczącej płyty górnej. Lustrzanym plastikiem tworzącym odchylany panel pokryto cały front, a boki wykończono imitacją radiatorów.

Nasza ocena
Wykonanie
Udana próba stworzenia czegoś innego… Choć plastikowy, wygląda rasowo.
Laboratorium
Wreszcie… Sony działa błyskawicznie i bez zająknięcia, port USB tylko do zdjęć i muzyki, bezprzewodowe łącze sieciowe „N”, transmisja DLNA, dekodery HD, wyjście słuchawkowe z dedykowanym układem wirtualnym i regulacją głośności.
Brzmienie
Ofensywny, stworzony do filmowych emocji, muzyki nasyconej detalami.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Wszystkie części pasują do siebie, ale przede wszystkim są sprytnie osadzone na wewnętrznej ramie, bez widocznych śrub czy zapadek. Monolityczny charakter odtwarzacza dodaje mu sporo uroku. Mechanizm wyjeżdżający zza panelu nie ujawnia bez powodu swej tacki i nie burzy linii frontu, na której doliczymy się zaledwie czterech subtelnych przycisków. Wartościowym uzupełnieniem jest port USB, a ciekawostką gniazdo słuchawkowe - ewenement wśród odtwarzaczy Blu-ray, okraszony systemem wirtualnego dźwięku, przygotowanym specjalnie na tę okazję!

Z tyłu równie bogato: wszystkie gniazdka RCA są złocone, a jest ich naprawdę dużo. Obok wyjścia 7.1 znajduje się niezależne stereo. Firma nie pominęła żadnego ze znanych standardów, mimo że część z nich, jak S-Video, może wydawać się niepotrzebna. Za wyjściem wielokanałowym stoi kompletny pakiet dekoderów HD z DTS HD Master Audio. Na tylnej ściance pojawia się także tajemniczy port EXT, w zagłębieniu dostrzeżemy zwyczajne USB, które jednak zostało oddelegowane jedynie do współpracy z systemem BD Live i przechowywania pobranych z Sieci dodatków. Sony rekomenduje podłączenie własnej pamięci o pojemności 1 GB. To cenna rada, gdyż właśnie w ofercie tej firmy można znaleźć miniaturowe kostki o nazwie USM-H, na tyle krótkie, że nie uszkodzimy ich, próbując upychać odtwarzacz w szafce.

Speedy Gonzales

BD Live może korzystać z kablowego połączenia LAN, ale odtwarzacz Sony BDP-S760 szczyci się również wbudowanym interfejsem bezprzewodowej transmisji Wi-Fi w najszybszej odmianie N. Dołóżmy do tego zgodność z protokołem wymiany plików DLNA (z komputera lub serwera), a rysują się niemal nieograniczone możliwości. Niestety, w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu - Sony nie odtwarza (z płyt czy z pamięci USB) formatu DivX, nie radzi sobie także z VCD/SVCD...

Menu urządzenia ma swoje korzenie w interfejsie konsoli PlayStation, jest niezwykle przejrzyste a zarazem rozbudowane. Wśród szeregu opcji znajdziemy także te do kompleksowej konfiguracji dekoderów dźwięku. Nie zabrakło również obszernego działu z regulacjami obrazu. Start i działanie urządzenia? Bajka. Sony razem z LG tworzą duet najszybszych Blu-ray’ów na rynku - włączenie odtwarzacza zajmuje kilka sekund (opracowano specjalnie na tę okazję tryb szybkiego startu), wczytywanie płyty jest również ekspresowe. System synchronizacji, stworzony z myślą o złączach HDMI i rodzinie produktów Bravia, pracuje bez żadnych zastrzeżeń... także z produktami konkurencji, przynajmniej w zakresie podstawowych opcji.

Brzmienie i obraz

Sony BDP-S760 nie stara się udawać jakichkolwiek audiofilskich predyspozycji i ja nie będę udawał, że jest inaczej. Odtwarzacz najlepiej czuje się w klimatach, do których został stworzony, a więc przy odtwarzaniu materiału filmowego. Duża energia, dynamika, a czasami wręcz patos lub wybuchowość - aktorskie uzdolnienia na miarę Sylvestra Stallone. Jest w tym sporo jasnej, wyostrzonej góry, niosącej zresztą ze sobą wiele informacji, jednak często w sposób przedkładający uderzenie nad uporządkowanie. Sytuacja z basem wygląda podobnie. Wrażenia gwarantowane.

Próby muzyczne w stereo nie zmieniają klimatu - Sony nadal ma temperament. W podobnym charakterze utrzymywany jest obraz w zasadzie dla dowolnego nośnika. Oczywiście zapis HD i SD różnią się poważnie, jednak w ramach możliwości każdego formatu uzyskiwane jest maksymalne nasycenie detalami,  konturowość, perfekcja w precyzyjnym oddaniu każdego szczegółu. Na płytach Blu-ray przychodzi to dość naturalnie, z kolei skalowanie dysków DVD wprowadza ziarnistość w miejscu, gdzie inne odtwarzacze kapitulują, generując wyłącznie jednolite kwadratowe pola.

Parametry
SONY BDP-S760
Obraz Znakomity skaler, materiał HD czysty jak łza, dynamiczny, szybki, precyzyjny
Produkowany Tak
Rodzaj Blu-ray
Obsługiwane formaty DVD-Video, CD, CD-R/RW, DivX, jpg, mp3
Wyjścia wideo HDMI, komponent, kompozyt
Wyjściowa rozdzielczość 1080p
Dekodery surround DD-TrueHD, DTS HD MA, DD, DTS
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
SONY testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu