PANASONIC BD7500

PANASONIC
BD7500

Odtwarzacze Blu-ray

Philips konsekwentnie realizuje ustalony, własny styl wzorniczy. Dzięki temu telewizor i odtwarzacz tej marki stanowią zgrany duet, a takie bezpośrednie połączenia, bez udziału amplitunera, nie są rzadkie.

Jeszcze w zeszłym sezonie Blu-ray nie był dla Philips sprawą  pierwszoplanową. O trzech nowych tegorocznych odtwarzaczach dowiedzieliśmy się już z właściwą "pompą", przy okazji targów IFA2009. Model Philips BDP7500 jest środkowym w szeregu, można go kupić w dwóch wersjach - srebrnej i czarnej.

Obudowę pokryto szczotkowanym aluminium, dzięki czemu, zwłaszcza w swojej cenie, odtwarzacz prezentuje się niezwykle wytwornie. Przód jest mieszanką lustrzanego plastiku z wąskim, wykonanym również z tworzywa, srebrnym (lub czarnym) panelem.Philips całkowicie zrezygnował z przycisków, montując tylko za taflą "szkła" podświetlane sensory dotykowe. Kontrowersyjnym pomysłem jest schowek na złącze USB z samozamykającą się zapadką, bo choć zapewnia ochronę przed kurzem, to podłączenie czegokolwiek wymaga gimnastyki. Philips jest znakomicie wyposażony w gniazda przyłączeniowe, są nawet niezależne od wyjść 7.1 terminale stereofoniczne. Wśród wszystkich (może tylko poza S-Video) standardów przyłączeniowych jest też LAN - mamy więc BD-Live na pokładzie.

Blu-ray Philipsa w starciu z artystami ekranowego menu i sprinterami odczytu płyt radzi sobie bardzo dzielnie. Odtwarzacz startuje na tyle szybko, by nie wzbudzać zaniepokojenia największych nerwusów, detekcja dysków przebiega sprawnie i cicho. Załadowanie nośnika

Niezawodny

Blu-ray z "niewygodną", rozbudowaną strukturą menu i BD-Live przebiegło na równi z najlepszymi. W przypadku naprawdę wrednych dysków Philips BD7500 będzie gotowy do przyjęcia komendy Play w niewiele ponad 20 sekund. Zawodu nie sprawił także odczyt plików z USB, łatwy dostęp, przejrzysta informacja i szybki start czynią z Philipsa łakomy kąsek dla osób gromadzących filmy w tym standardzie. Zwłaszcza, że do oficjalnej specyfikacji obejmującej XviD, DivX Ultra czy AVCHD dołączył także MKV. Producent głośno o nim nie wspomina, z niektórymi plikami były wprawdzie drobne kłopoty, ale generalnie odczyt kontenera Matroska jest możliwy - będzie prawdopodobnie coraz doskonalszy wraz z kolejnymi poprawkami oprogramowania.

Menu ekranowe jest także ładne, czytelne, z dostępem do kilku predefiniowanych opcji regulacji obrazu oraz przejrzystym i kompletnym działem dekoderów surround. A Philips ma tu do zaoferowania zarówno Dolby TrueHD, jak i DTS HD Master Audio. Pewne kontrowersje budzi jedynie potraktowany dość skrótowo temat konfiguracji z siecią Internet; przynajmniej oficjalnie możliwy jest tylko automatyczny tryb detekcji adresów, podczas gdy sieciowy router wymaga czasem manualnej edycji wszystkich danych

Brzmienie i obraz

Trzeba przyznać, że niezależnie od podanego materiału (może być to płyta Blu-ray, DVD-Video, a nawet udostępniony przez USB plik AVI) Philips BD7500 dysponuje stabilnym obrazem z mocno ograniczonymi lub całkowicie wyeliminowanymi szumami i praktycznie bez "rozhisteryzowanych" linii. Wszystko można do pewnego stopnia wykalibrować, jednak barwy są raczej delikatne i nieprzesycone, szczególnie zieleń wydaje się stonowana.

Dźwięk w stereo jest względnie zrównoważony, minimalnie przygaszony w zakresie średnicy, z bardziej emocjonalnym przekazem w zakresie skrajnych partii częstotliwości, chociaż bez nadzwyczajnej szczegółowości. Philips nie sili się tu na wysoką rozdzielczość, gra żywo, czasami masywnie, czasami ostro. Bas nie wpisuje się w dokładne kontury i kontrolę, ale jest zawsze zaangażowany. Podobnie góra pasma - chętnie odlatująca. Są jakieś granice tej zuchwałości i nie należy obawiać się brzmienia karykaturalnego, tyle że szukając spokoju i plastyczności, znajdziemy ją tu dość rzadko.

Parametry

PANASONIC BD7500

  • Obraz Naturalny, subtelny, stabilny obraz, nawet ze słabszych źródeł, w HD wiarygodny i precyzyjny.
  • Produkowany Tak
  • Rodzaj Blu-ray
  • Obsługiwane formaty DVD-Video, CD, CD-R/RW, DivX, jpg, mp3
  • Wyjścia wideo HDMI, komponent, kompozyt
  • Wyjściowa rozdzielczość 1080p
  • Dekodery surround DD-TrueHD, DTS HD MA, DD, DTS

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Oryginalny styl Philipsa i prawdziwe aluminium na obudowie – bardzo elegancki.
  • Laboratorium: Szybki w każdej sytuacji, wszechstronne gniazdo USB, komplet dekoderów HD, tryb 21:9 dla firmowych telewizorów.
  • Brzmienie: Miękki środek ze swobodniejszymi skrajami pasma.
OPPO UDP-205

OPPO
UDP-205

Cena: 8 200 zł

PIONEER BDP-LX88

PIONEER
BDP-LX88

Cena: 7 000 zł

CAMBRIDGE AUDIO CXU

CAMBRIDGE AUDIO
CXU

Cena: 5 290 zł

ARCAM UDP41

ARCAM
UDP41

Cena: 5 990 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio