LG HB965TZ

LG
HB965TZ

Zestawy kina domowego

Dla firm takich jak LG mam niesłabnące uznanie nie tylko za same produkty, dynamiczny rozwój i pozycję, jaką zdobyły w ciągu bardzo krótkiego czasu, ale także za...innowacyjność opakowań zbiorczych, które mieszczą więcej elementów niż można to sobie wyobrazić, jednocześnie izolując je idealnie od siebie. W kartonie o umiarkowanych gabarytach spakowano ogromny system 5.1. Cztery podłogowe zespoły głośnikowe, mniejszy centralny, subwoofer oraz jednostka główna to znana, ale wielokrotnie sprawdzona kombinacja.

Kolumny (przednie i efektowe) składają się z trzech części: dociążonej ciężką płytą podstawy (zapewnia stabilność), metalowego korpusu i najdelikatniejszego panelu z głośnikami. Jego styl nawiązuje do telewizorów producenta, zwłaszcza najnowszych płaskich modeli LED ze "szklaną" ramką. Zamiast ekranu, pod maskownicą znajdują się oczywiście głośniki, dwa 6-cm średniotonowe i umieszczona między nimi kopułka wysokotonowa. W głośniku centralnym, w symetrycznej konfiguracji ten sam tweeter znalazł się w towarzystwie mniejszych, 4-cm przetworników średniotonowych. W zestawie znajdziemy także dwa uchwyty i komplet śrub do montażu ściennego - powiesić można kolumny przednie albo tylne.

W subwooferze, poniżej zainstalowanego z przodu 16-cm woofera, znajduje się bardzo duży - aż 7 cm średnicy - wylot bas-refleksu. Wzmacniacz kanału LFE przeniesiono do jednostki centralnej.

BD-Amplituner

BD-Amplituner ma szerokość pełnego, typowego segmentu (ok. 40 cm) i jest bardzo niski. Przód oraz górną ściankę wykonano z błyszczącego, imitującego fortepianowy lakier plastiku, okraszając efektownymi symbolami niebieskiego formatu. Całą powierzchnię frontu pokrywa odchylana klapka, pod którą znalazła się większość elementów, w tym bardzo cienka tacka mechanizmu, podręczne wejście, port USB i coś zupełnie specjalnego – moduł stacji dokującej dla iPodów. Wyeksponowano przede wszystkim podświetlone niebieskim pierścieniem pokrętło do regulacji wzmocnienia.

System LG HB965TZ, oprócz płyt Blu-ray, potrafi także odtwarzać niemal wszystkie typy plików z MKV na czele. Urządzenie ma wbudowany komplet dekoderów HD dla dźwięku, również moduły przewodowej (LAN) i bezprzewodowej (Wi-Fi) komunikacji sieciowej z dostępem do danych z twardych dysków komputerów w domowej sieci i wielu popularnych serwisów internetowych. Pakiet wejść, jak na tego typu urządzenie, jest rozbudowany, z dwoma HDMI na czele.

Czytaj również test LG BH9520T

Brzmienie

Nie ma wątpliwości, że w zakresie budowania przestrzeni droższy system nie daje mniejszemu żadnych szans. Dźwięk jest jednak nie tylko obszerniejszy w oczywistym znaczeniu lokalizacji źródeł w przestrzeni, zwłaszcza tylnych planów, ale ma także mocniejsze wybrzmienie, gra odważniej, nie tylko otacza, lecz często zbliża się do widza. Właśnie w zakresie wielokanałowym LG HB965 TZ spisuje się najlepiej, ładuje w przekaz dużo życia, szczególnie w zakresie średnio-wysokotonowym.

Dźwięk nie ma wyrafinowanego stylu, za to nie brakuje mu animuszu. Dialogi są odchudzone w dolnym podzakresie, dzięki czemu zyskują jednak na wyrazistości. Góra operuje równie zdecydowanie, ale nie zapędza się w ekstremalne sytuacje. Bas z kolei potrafi zachować umiar. Oczywiście wiele zależy od wyregulowania, jednak trzeba podkreślić, że można uzyskać dobre nasycenie bez utraty dynamiki. Atutami LG HB965TZ są rytm, bezpośredniość i niezła detaliczność. System nie aspiruje do roli wzorca neutralności, w muzyce woli klimaty rozrywkowe.

Parametry

LG HB965TZ

 • Produkowany Tak
 • Dekodery surround DTS-HD, DT HD, DTS, DD Plus, Dolby Prologic II
 • Obsługiwane formaty DVD-R(W), DVD+R, CD-R, CD-RW, MP3, WMA, DivX, JPEG, DVD-Video, DL ACD
 • Wyjścia wideo HDMI/komp
 • Wyjściowa rozdzielczość 1080p

Podstawowe dane

 • 3 000 zł
 • Dystrybutor LG Electronics Polska
 • Dostępność w 6 sklepach

Nasza ocena

 • Wykonanie: Cztery wolnostojące, smukłe i delikatne kolumny, mniejszy głośnik centralny i subwoofer, subtelna, choć pełnowymiarowa jednostka główna, tradycyjny mechanizm.
 • Laboratorium: Zintegrowana stacja dokująca dla iPoda, port USB, odczyt większości typów plików multimedialnych (m.in. MKV), przewodowy i bezprzewodowy interfejs sieciowy z obsługą wielu serwisów internetowych, komplet dekoderów HD, wejścia i wyjścia HDMI ze skalerem 1080p.
 • Brzmienie: Rozjaśnione, żywe i bezpośrednie, sugestywna przestrzeń w kinie, w muzyce wyraziście i rytmicznie.
HARMAN/KARDON BDS 480

HARMAN/KARDON
BDS 480

Cena: 5 500 zł

KEF V300

KEF
V300

Cena: 3 400 zł

PHILIPS Fidelio E5

PHILIPS
Fidelio E5

Cena: 3 180 zł

Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

KEF
V300

KEF V300

KEF niemal co roku zgarnia za coś nagrodę EISA. Głośniki Serii T, które znajdują się w testowanym systemie, również taką...