Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
LG
HB965TZ

Dla firm takich jak LG mam niesłabnące uznanie nie tylko za same produkty, dynamiczny rozwój i pozycję, jaką zdobyły w ciągu bardzo krótkiego czasu, ale także za...innowacyjność opakowań zbiorczych, które mieszczą więcej elementów niż można to sobie wyobrazić, jednocześnie izolując je idealnie od siebie. W kartonie o umiarkowanych gabarytach spakowano ogromny system 5.1. Cztery podłogowe zespoły głośnikowe, mniejszy centralny, subwoofer oraz jednostka główna to znana, ale wielokrotnie sprawdzona kombinacja.

Cena

3 000 zł

Dystrybutor

LG Electronics Polska

Nasza ocena

Wykonanie
Cztery wolnostojące, smukłe i delikatne kolumny, mniejszy głośnik centralny i subwoofer, subtelna, choć pełnowymiarowa jednostka główna, tradycyjny mechanizm.
Laboratorium
Zintegrowana stacja dokująca dla iPoda, port USB, odczyt większości typów plików multimedialnych (m.in. MKV), przewodowy i bezprzewodowy interfejs sieciowy z obsługą wielu serwisów internetowych, komplet dekoderów HD, wejścia i wyjścia HDMI ze skalerem 1080p.
Brzmienie
Rozjaśnione, żywe i bezpośrednie, sugestywna przestrzeń w kinie, w muzyce wyraziście i rytmicznie.
Artykuł pochodzi z Audio

Kolumny (przednie i efektowe) składają się z trzech części: dociążonej ciężką płytą podstawy (zapewnia stabilność), metalowego korpusu i najdelikatniejszego panelu z głośnikami. Jego styl nawiązuje do telewizorów producenta, zwłaszcza najnowszych płaskich modeli LED ze "szklaną" ramką.

Zamiast ekranu, pod maskownicą znajdują się oczywiście głośniki, dwa 6-cm średniotonowe i umieszczona między nimi kopułka wysokotonowa. W głośniku centralnym, w symetrycznej konfiguracji ten sam tweeter znalazł się w towarzystwie mniejszych, 4-cm przetworników średniotonowych.

W zestawie znajdziemy także dwa uchwyty i komplet śrub do montażu ściennego - powiesić można kolumny przednie albo tylne. W subwooferze, poniżej zainstalowanego z przodu 16-cm woofera, znajduje się bardzo duży - aż 7 cm średnicy - wylot bas-refleksu. Wzmacniacz kanału LFE przeniesiono do jednostki centralnej.

BD-Amplituner

BD-Amplituner ma szerokość pełnego, typowego segmentu (ok. 40 cm) i jest bardzo niski. Przód oraz górną ściankę wykonano z błyszczącego, imitującego fortepianowy lakier plastiku, okraszając efektownymi symbolami niebieskiego formatu.

Całą powierzchnię frontu pokrywa odchylana klapka, pod którą znalazła się większość elementów, w tym bardzo cienka tacka mechanizmu, podręczne wejście, port USB i coś zupełnie specjalnego - moduł stacji dokującej dla iPodów. Wyeksponowano przede wszystkim podświetlone niebieskim pierścieniem pokrętło do regulacji wzmocnienia.

System LG HB965TZ, oprócz płyt Blu-ray, potrafi także odtwarzać niemal wszystkie typy plików z MKV na czele. Urządzenie ma wbudowany komplet dekoderów HD dla dźwięku, również moduły przewodowej (LAN) i bezprzewodowej (Wi-Fi) komunikacji sieciowej z dostępem do danych z twardych dysków komputerów w domowej sieci i wielu popularnych serwisów internetowych. Pakiet wejść, jak na tego typu urządzenie, jest rozbudowany, z dwoma HDMI na czele.

Czytaj również test LG BH9520T

Brzmienie

Nie ma wątpliwości, że w zakresie budowania przestrzeni droższy system nie daje mniejszemu żadnych szans. Dźwięk jest jednak nie tylko obszerniejszy w oczywistym znaczeniu lokalizacji źródeł w przestrzeni, zwłaszcza tylnych planów, ale ma także mocniejsze wybrzmienie, gra odważniej, nie tylko otacza, lecz często zbliża się do widza.

Właśnie w zakresie wielokanałowym LG HB965 TZ spisuje się najlepiej, ładuje w przekaz dużo życia, szczególnie w zakresie średnio-wysokotonowym.

Dźwięk nie ma wyrafinowanego stylu, za to nie brakuje mu animuszu. Dialogi są odchudzone w dolnym podzakresie, dzięki czemu zyskują jednak na wyrazistości. Góra operuje równie zdecydowanie, ale nie zapędza się w ekstremalne sytuacje.

Bas z kolei potrafi zachować umiar. Oczywiście wiele zależy od wyregulowania, jednak trzeba podkreślić, że można uzyskać dobre nasycenie bez utraty dynamiki.

Atutami LG HB965TZ są rytm, bezpośredniość i niezła detaliczność. System nie aspiruje do roli wzorca neutralności, w muzyce woli klimaty rozrywkowe.

Specyfikacja techniczna

LG HB965TZ
Dekodery surround DTS-HD, DT HD, DTS, DD Plus, Dolby Prologic II
Obsługiwane formaty DVD-R(W), DVD+R, CD-R, CD-RW, MP3, WMA, DivX, JPEG, DVD-Video, DL ACD
Wyjścia wideo HDMI/komp
Wyjściowa rozdzielczość 1080p
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
LG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu