MONITOR AUDIO NF 202

MONITOR AUDIO NF 202

Historia firmy InAkustik rozpoczęła się w roku 1977 w Pfaffenweiler am Batzenberg. "Ojcami-założycielami" byli Günther Sumser i jego żona Ilse Sumser. Testowane kable należą do najwyższej serii Black&White Reference, teraz generacji 02, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze rozwiązania InAkustik.

Przewodniki w NF 202 wykonano w postaci pojedynczych drucików solid-core, ze specjalnie polerowaną powierzchnią. Ta ostatnia technologia została nazwana DSS - Direct Signal Surface. Przewodniki to miedź OFC. W NF 202 znajdziemy izolację DUO-PE II, gdzie zewnętrzna powłoka wykonana jest z litego polietylenu, zaś wewnętrzna część, która bezpośrednio styka się z drucikami, ze spienionego polietylenu zapewniającego mniejszą stałą dielektryczną. Ma on także na celu tłumienie wibracji.

W celu zmniejszeniu oddziaływania pola elektromagnetycznego na sąsiednie przewodniki odsunięto je do siebie, wypełniając przestrzeń między nimi rurkami z powietrzem. Kabel ma budowę pseudo-zbalansowaną, z identycznymi przewodnikami dla plusa i minusa i dodatkowym, przylutowanym z jednej strony ekranem - tutaj jest to folia aluminiowa i na to nałożona miedziana plecionka. Końcówki RCA są masywne i złocone, z charakterystycznym kształtem nacięć w kołnierzu masy, przywołującym na myśl wtyki Monster Cable "Turbine".

Dźwięk Reference NF202 ma zdecydowane oblicze. Mamy barwę, wewnętrzną strukturę, nieco ciepła, zaakcentowaną średnicę. Wokale są więc duże i z przodu, co daje dźwięk skupiony, intymny, z nieco słabszym górnym zakresem. Kiedy jednak perkusista budzi się z letargu i wkracza do akcji, wówczas blachy odzywają się perliście. Nie zmienia to wszakże opinii o "analogowości" kabla.

Bas, podobnie jak w kablu głośnikowym, jest pełny i mocny, podawany ze swego rodzaju swadą, pogłosem. Kabel nie zawsze różnicuje ten zakres tak, aby pokazać temperaturę poszczególnych utworów, bo zawsze stara się grać energetycznie i mocno, ale w wielu systemach będzie to długo wyczekiwane dopełnienie brzmienia.

MONITOR AUDIO NF 202

  • Długość najkrótszego odcinka 0,6
  • Materiał przewodnika OFC
  • Typ przewodnika S

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 500 zł
VAN DEN HUL The Name

VAN DEN HUL
The Name

Cena: 350 zł

ACROLINK A2200 II

ACROLINK
A2200 II

Cena: 490 zł

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
GRYPHON Kalliope

GRYPHON
Kalliope

Kalliope oznacza w mitologii greckiej muzę poezji epicznej, która (wraz z innymi muzami Olimpu) uświetniała śpiewem bies...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio