MONSTER
Z100i

Monster Cable to firma, której nie trzeba chyba bliżej nikomu przedstawiać. Od ponad dwudziestu lat działa bardzo dynamicznie, zatrudniając dzisiaj ponad 700 pracowników, w Polsce jest obecna już od ponad dekady. Monster to ponad 120 patentów w dziedzinie przewodników i technologii związanych z produkcją i obróbką wysokiej klasy materiałów przewodzących.

Jedynym modelem "potwornego" kabla, jaki udało mi się wydębić do testu od nowego polskiego dystrybutora, jest przedstawiciel wyższej serii - Z 100i. Model ten w katalogu firmowym gości od kilku lat i cały czas ma się dobrze, nie słychać też, by miał się pojawić jakikolwiek jego następca.

Czarna koszulka pokrywająca przewód poza rolą estetyczną spełnia również rolę ekranu, którego zadaniem jest redukowanie ewentualnych zakłóceń podstępnie czyhających na nasz sprzęt.

Już pierwsze dźwięki, jakie udało mi się usłyszeć, potwierdziły moje wcześniejsze "potworne" doświadczenia i wynikające z nich przeczucia. Monster Cable to przewody, które grają dobitnie - wszystkiego jest dużo, ale też i w miarę w odpowiednich ilościach. Potężny bas był elementem trudnym do przeoczenia. Szeroko rozciągnięty środek łączy się z rejestrami najniższymi i delikatnie unosi w górę. Podobną sytuację obserwujemy w przypadku tonów najwyższych, którym absolutnie nie możemy odmówić braku stanowczości i temperamentu. Tylko wyrafinowanie i subtelność są pojęciami, o których Monster Cable pozwala nam zapomnieć.

Parametry
MONSTER Z100i
Długość najkrótszego odcinka 0,5
Materiał przewodnika OFC
Typ przewodnika M
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
MONSTER testy
Mexcel 7N-AD6300 +7N-S20000
ACROLINK
Mexcel 7N-AD6300 +7N-S20000
Interkonekty

Wydaje się, że Acrolink to niewielka firma… Tyle, że ma za plecami potęgę - firmę AcroJapan specjalizującą się w okablowaniu dla resortu medycznego, wojskowego i innych - równie poważnych celów. AcroJapan należy z kolei do Mitsubishi Cable Industries, więc zaplecze badawcze jest zapewnione.

Chameleon Silver Plus
CHORD
Chameleon Silver Plus
Interkonekty

Kable firmy Chord projektowane są samodzielnie przez inżynierów firmy w Amesbury. Wszystko ma swoją cenę i produkty Chord generalnie nie należą do najtańszych. Testowany Chord Chameleon, choć najdroższy w naszym teście, na tle reszty oferty Chorda jest jeszcze całkiem tani.

The Name
VAN DEN HUL
The Name
Interkonekty

Twórca The First, kabla-legendy, rozbudował ofertę do kilkudziesięciu interkonektów, wśród których Van den Hul The Name to model w "stonowanej"cenie. Pod kremową koszulką znajduje się podwójny ekran, w centrum ukryto litą żyłę sygnałową o średnicy 1,1 mm z materiału podobnego jak ekran - srebrzonej miedzi.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu