Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

PANASONIC SC-PM86D

PANASONIC SC-PM86D

SC-PM86D to minizestaw stereo, wykraczający poza konwencję obecnością odtwarzacza DVD w miejsce CD, co zresztą nie jest krokiem rewolucyjnym, a także możliwością podłączenia urządzeń przenośnych, co również jest znakiem czasu w tego typu systemach.

Jednostka centralna ma postać wieżyczki, zespoły głośnikowe to skrzyneczki o przeciętnych gabarytach. Wszystko razem jest czarne i smutne, schludne ale banalne. Niewielka klapka pod wyświetlaczem skrywa wyjście słuchawkowe, wejście minijack dla przenośnego urządzenia MP3, port USB oraz przełączanie i przewijanie ścieżek. Pozostałe funkcje napędu są dostępne na odkrytej części frontu, taka niekonsekwencja jest nieco dziwna i nie do końca ergonomiczna. Cieniutka szuflada wyskakuje spod krótkiej zasłonki.

Na tylnym panelu pomieszanie "parku jurajskiego" z "gwiezdnymi wojnami", ale to całkiem praktyczne. Z jednej strony jest SCART i analogowe wejścia audio na RCA, z drugiej wyjście HDMI, na którym może pojawić się sygnał 1080p, upskalowany do tej rozdzielczości z płyt DVD. Tylny panel przynosi jeszcze cyfrowe, koaksjalne wyjście audio oraz port dla stacji dokującej iPoda. Stację taką można dokupić, ale musi to być urządzenie Panasonica. Tak czy inaczej, niepozorny mikrosystemik Panasonica jest wyposażony bardzo wszechstronnie i nowocześnie.

Menu ma prostą grafikę, chociaż ustawień jest całkiem sporo. Znajdujemy na przykład remasterowanie dźwięku, dopasowanie rodzaju wyświetlania do monitora (LCD, CTR, plazma i inne) oraz narzędzia do synchronizacji obrazu z dźwiękiem (automatyczne i ręczne). Bas i średnie częstotliwości przetwarza głośnik szesnastocentymetrowy, wspomagany układem bas-refleks (otwór na tylnej ściance) wysokie tony pięciocentymetrowy stożkowy papierzak.

Odsłuch

System gra jasno i dość wyraziście, dźwięk nie jest krystalicznie przejrzysty, jednak bardzo komunikatywny i otwarty, bezproblemowy, nieskonfudowany typem zastosowanego przetwornika wysokotonowego.

Bez żadnych regulacji barwy zauważamy, że na pierwszy plan wysuwają się skraje pasma. Zakres basowy nie sięga bardzo nisko, nawet nie próbuje tego udawać, jednak wyżej nabiera rumieńców, a jego aktywność czasami prowadzi do bałaganu. Na chłodno analizując, nie można wystawić mu wysokiej oceny, a jednak w całej brzmieniowej kompozycji znajduje on sobie właściwe miejsce.

Wysokie tony są w sumie podobne - bardzo ekspresyjne, jednak niewystarczająco dokładne, by oddać wszystkie niuanse. Średnica dysponuje nawet dość czytelnym arsenałem, ale jest nieco zbyt cicha i wycofana. System prezentuje dobrą przestrzenność oraz podstawy dynamiki. Trzeba przyznać, że jest uniwersalny - z podobnymi wrażeniami słuchamy muzyki, jak również oglądamy film.

PANASONIC SC-PM86D

  • Produkowany Tak
  • Skład ADVD
  • Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
  • Wyjście słuchawkowe Tak
 
 

Podstawowe dane

  • 1 050 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Niezbyt wyrafinowana stylistyka, przeciętne wykonanie, bardzo tradycyjne monitorki. W wyglądzie niczym się nie wyróżnia.
  • Laboratorium: Dużo możliwości funkcjonalnych, łatwa obsługa. Skaler do 1080p i HDMI przygotowane do takiego sygnału, czytnik radzący sobie m.in. z DivX.
  • Brzmienie: Jasne, bezpośrednie, wykonturowane wyeksponowanymi skrajami pasma. Bas trochę bałaganiarski, ale dobrze równoważy równie zadziorną górę.

Galeria zdjęć

YAMAHA Piano Craft MCR-670

YAMAHA
Piano Craft MCR-670

Cena: 3 000 zł

PIONEER X-HM82

PIONEER
X-HM82

Cena: 2 250 zł

PIONEER P2

PIONEER
P2

Cena: 3 600 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio