ULTRASONE
Performance 840

Przez dłuższy czas w ofercie domowych słuchawek Ultrasone dominowała seria HFI, która - zwłaszcza przy dokonaniach konkurencji - zdążyła się już nieco opatrzeć. Ultrasone nie wycofuje jednak, przynajmniej na razie, tych modeli, a obok wprowadza zupełnie nową serię Performance, podchodząc do tematu ze zupełnie świeżym, bardzo nowoczesnym spojrzeniem na wzornictwo.

Nasza ocena
Wykonanie
Nowy styl i jakość użytych materiałów, nowoczesny projekt, wewnątrz oczywiście firmowa technika S-Logic.
Brzmienie
Tłustawe na dole, łagodne na górze, trzymają się z dala od wszelkich twardości i krzykliwości.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

W chwili premiery do sprzedaży trafiły trzy modele, Ultrasone Performance 840, 860 i 880. Najtańsze z nich doskonale spełniają kryteria tego testu, a jeden z nielicznych, pierwszych egzemplarzy udało mi się dosłownie wyrwać dystrybutorowi tuż przed ofi cjalnymi pokazami dla dealerów. Takie gorące nowości lubimy najbardziej! Wszystkie modele Performance można pochwalić nie tylko za nowe, świeże wzornictwo, ale i znacznie lepsze materiały.

Nawet najtańszy egzemplarz Ultrasone Performance 840 wygląda wybornie. Muszle mają owalny kształt, wykonano je z tworzywa, część powierzchni ma satynowe, miękkie wykończenie, a część obleczono materiałem o gumowanej strukturze. Od góry w muszle "wchodzi" mocowanie zawieszone na obrotowym przegubie połączonym z konstrukcją pałąka. Elementy regulacyjne wykonano z metalu, odlewy o lekko chropowatej strukturze nie tylko znakomicie się prezentują, ale odpowiadają też za poczucie obcowania z produktem luksusowym.

Górna część pałąka ma na zewnątrz również gumowaną powierzchnię, a wewnątrz, od strony głowy, dodano gąbkę pokrytą materiałem imitującym skórę. W taki sposób zaprojektowano też poduszki w owalnym kształcie, które są obszerne na tyle, by nic nie uwierało; zostaje nawet trochę wolnego miejsca, choć idealny komfort burzy nieco dość mocny uścisk pałąka. Przewód sygnałowy podłączono (złącze 2,5 mm) do jednej z muszli i tam właśnie słychać najdrobniejsze nawet otarcia czy stuknięcia w kabel.

Choć słuchawki Ultrasone Performance 840 mają wygodną, 32-omową impedancję, to 3-metrowy przewód nie powoduje, że są idealnym partnerem w podróży. Oczywiście zawsze można dokupić krótszą wersję, a wtedy być może częściej przyda się równie elegancki, co same słuchawki, sztywny woreczek, w który "840-tki" można z gracją zapakować, dzięki sprytnej konstrukcji i dwóm przegubom.

Odsłuch

Środek ciężkości brzmienia Ultrasone Performance 840 jest przesunięty w stronę basu, ale na tle konkurentów może być to ocenione różnie. Tak czy inaczej, różnice słychać jak na dłoni. W porównaniu z Sennheiserem dostajemy teraz efektowny, rozłożysty bas, ale już przy Monsterach potencjał niskotonowy "840-tek wydaje się przeciętny. W ostatecznej ocenie nie odważyłbym się więc zarzucić tym słuchawkom przebasowienia, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby niektórzy tak to odebrali.

Niskie rejestry są na pewno nieco zaokrąglone i zmiękczone, co powoduje, że nie są nachalne, chociaż nie wspierają też aktywnie dynamiki. Średnica też jest miękka i łagodna, zdecydowanie unika okazji do drażnienia - im wyżej, tym jest delikatniejsza - aż wreszcie wchodzimy w zakres wysokich tonów, gdzie brzmienie odżywa, poziom wyraźnie się podnosi, dzięki czemu całe brzmienie nabiera światła i przestrzeni.

Góra pasma nie walczy z basem o dominację, lecz zamyka charakterystykę wyraźnym akcentem. Wciąż przydałoby się więcej blasku i wigoru, ale jeżeli słuchawki mają nam służyć w chwilach odpoczynku, a nie do podnoszenia adrenaliny, do słuchania muzyki, a nie do jej monitorowania, to jest to dobra kompozycja, tym bardziej, że dobrze znosi niedoskonałości skompresowanych nagrań. Ultrasone Performance 840 to nie są słuchawki w żadnej mierze wyczynowe, ale pod każdym względem wygodne.

Radosław Łabanowski

Parametry
ULTRASONE Performance 840
Produkowany Tak
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 270
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 10-25 000
Ergonomia Łatwo się składają, w komplecie etui, mobilność ogranicza 3-metrowy kabel.
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
ULTRASONE testy
ATH-ANC900BT
AUDIO-TECHNICA
ATH-ANC900BT
Słuchawki

Audio-Technica świetnie sobie radzi - nie zapomina o audiofilach ceniących wysokiej jakości domowe, przewodowe słuchawki, ale też szybko reaguje na rynkowe trendy. W ofercie są więc zaawansowane słuchawki bezprzewodowe, a Audio-Technica ATH-ANC900BT to model najnowszy i obecnie najdroższy wśród konstrukcji z systemem aktywnej redukcji hałasu.

Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu