AUDIO-TECHNICA
ATH-AR3BT

Japońska firma oferuje zarówno słuchawki high-endowe, jak i popularne. Zgodnie z rynkowymi trendami, ostatnio dużo uwagi poświęcono rozwiązaniom bezprzewodowym. ATH-AR3BT to jedna z tańszych propozycji tego rodzaju.

Nasza ocena
Wykonanie
Czarne lub białe, okrągłe muszle nadają im lekkości i stylu. Metalowe elementy regulacyjne. Ładne i solidne.
Funkcjonalność
Duży zakres regulacji pałąka, komplet systemów kodowania w ramach BT, parowanie zbliżeniowe NFC. Mechanizm składania, długi czas pracy w trybie bezprzewodowym, wyższa niż zazwyczaj impedancja.
Brzmienie
Przesunięte w stronę niższych rejestrów, ale czyste i delikatne. Bardzo przyjemne.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

W elementach zewnętrznych dominuje tworzywo sztuczne, ale żadne trzeszczenie nie będzie zakłócać odbioru muzyki. Górną część pałąka oraz same poduszki obszyto materiałem imitującym skórę, w dotyku ATH-AR3BT są miękkie i przyjemne.

Audio-Technica ATH-AR3BT - ergonomia i obsługa 

Główna regulacja pałąka opiera się na typowym mechanizmie taśmowym (tu kluczowe elementy są metalowe), dodatkowo muszle zawieszono na przegubach. Zapas regulacji jest (jak na taką wielkość słuchawek) bardzo duży, nikt nie będzie miał kłopotów, aby się zmieścić.

Nacisk muszli nie jest uciążliwy, chociaż po pewnym czasie poczujemy, że to konstrukcja zamknięta. Słuchawki można składać na czas transportu (jednak w komplecie nie ma etui). Są one dostępne w wersji białej i czarnej.

Obsługa za pomocą zestawu sprawnych przełączników jest bardzo wygodna. Jednym mechanicznym hebelkiem włączamy zasilanie, drugi jest wielofunkcyjnym manipulatorem, zdolnym do regulacji głośności i sterowania odtwarzaniem.

Audio-Tehnica ATH-AR3BT mają wbudowany mikrofon do rozmów, bateria powinna wystarczyć na 30 godzin pracy – to świetny wynik. Gdy ogniwa się wyczerpią, możemy sięgnąć po klasyczne połączenie analogowe, w zestawie jest kabel (nawet ze sterownikiem). Do ładowania akumulatorów mamy port (i przewód) USB.

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - przełączniki

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - przełączniki 

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - właściwości sieciowe

Model ATH-AR3BT odnajdzie się w każdym towarzystwie bezprzewodowym. Sama transmisja Bluetooth do tego nie wystarczy, niezbędne jest jeszcze wsparcie asystujących systemów kodowania dźwięku.

słuchawki Audio-Tehnica ATH-AR3BT obsługują, oprócz obowiązkowego SBC, wszechstronny aptX oraz skrojony z myślą o sprzęcie Apple format AAC. Sam format Bluetooth pojawia się w wersji 4.1, uzupełniony modułem zbliżeniowym NFC, który w wielu sytuacjach ułatwi parowanie.

Odsłuch

Formuła słuchawek zachęca, by zabierać je ze sobą, także w miejsca o dużym natężeniu hałasu (ulica, środki komunikacji). W takich warunkach odczuwamy zwykle niedosyt niskich częstotliwości, co Audio-Tehnica ATH-AR3BT skutecznie rekompensują.

Ich brzmienie jest więc dobrze "ubasowione", dzięki czemu jest w warunkach domowych dość potężne, ale bez obaw - z tą korektą czy też pomysłem na mocne granie nie przesadzono.

Środek pasma jest bardzo przyjemny - swobodny, miękki i przejrzysty, a to cechy rzadko spotykane w takim zestawie, zwłaszcza wśród słuchawek (i nie tylko) niskobudżetowych. Wysokie tony są kulturalne, grzeczne, ustawione nieco dalej, ale wciąż czyste i czytelne.

Porta Pro Wireless grają z większą ekspresją, ale ATH-AR3BT są bardziej transparentne, a jednocześnie stereofonia jest bardzo udana dzięki dużej szerokości sceny.

Parametry
AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT
Typ Zamknięte
Poduszka Nauszne
Masa 190
Impedancja (Ω) 41
Bluetooth
Połączenie przewodowe Tak
Kodeki BT aptX, AAC, SBC
NFC tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
AUDIO-TECHNICA testy
MP 3100HV / PA 3100 HV
T+A
MP 3100HV / PA 3100 HV
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

W 2013 roku prezentowaliśmy system złożony z odtwarzacza MP3000HV i wzmacniacza zintegrowanego PA3000HV. Były to wówczas referencyjne urządzenia T+A i pierwsze zaprojektowane w koncepcji HV (High Voltage). Od tamtego czasu wiele się zmieniło, wspomniane wyżej modele zastąpiono przez nowsze wersje - MP3100HV i PA3000HV - którymi zaraz się zajmiemy, ale wspomnijmy też o pozostałych. Otóż pojawiły się jeszcze dwa źródła strumieniowe (SD3100HV, SDV3100HV), transport (PDT3100HV), odtwarzacz płyt (PDP3000HV), dwie końcówki mocy (A3000HV, M40HV), przedwzmacniacz (P3000HV), a nawet zasilacz (PS3000HV). Rodzinka pod wysokim napięciem.

SA/PM KI Ruby
MARANTZ
SA/PM KI Ruby
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Celebrowanie jubileuszy, wykorzystywanie ich do promocji własnej marki i produktów stało się w branży audio powszechne. Nasza wrażliwość i podatność na sugestię, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, jest więc mniejsza niż kiedyś. Ale wciąż pojawiają się urządzenia i okoliczności, które poruszają naszą wyobraźnię. Takim autorytetom, jak Marantz i Ken Ishiwata, trudno odmówić prawa do edycji urządzeń specjalnych, tym bardziej, że wcale go nie nadużywają.

MP1000E / PA1000E
T+A
MP1000E / PA1000E
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Firma T+A nigdy nie startowała w sektorze niskobudżetowym, a seria E to jej relatywnie tańsze propozycje w zakresie "elektroniki". Seria ta obchodzi w tym roku swoje 10-lecie, a przy tej okazji dokonano jej odświeżenia, czego efektem są trzy najnowsze produkty.

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu