AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-AR3BT

Słuchawki

Japońska firma oferuje zarówno słuchawki high-endowe, jak i popularne. Zgodnie z rynkowymi trendami, ostatnio dużo uwagi poświęcono rozwiązaniom bezprzewodowym. ATH-AR3BT to jedna z tańszych propozycji tego rodzaju.

W elementach zewnętrznych dominuje tworzywo sztuczne, ale żadne trzeszczenie nie będzie zakłócać odbioru muzyki. Górną część pałąka oraz same poduszki obszyto materiałem imitującym skórę, w dotyku ATH-AR3BT są miękkie i przyjemne.

Audio-Technica ATH-AR3BT - ergonomia i obsługa 

Główna regulacja pałąka opiera się na typowym mechanizmie taśmowym (tu kluczowe elementy są metalowe), dodatkowo muszle zawieszono na przegubach. Zapas regulacji jest (jak na taką wielkość słuchawek) bardzo duży, nikt nie będzie miał kłopotów, aby się zmieścić.

Nacisk muszli nie jest uciążliwy, chociaż po pewnym czasie poczujemy, że to konstrukcja zamknięta. Słuchawki można składać na czas transportu (jednak w komplecie nie ma etui). Są one dostępne w wersji białej i czarnej.

Obsługa za pomocą zestawu sprawnych przełączników jest bardzo wygodna. Jednym mechanicznym hebelkiem włączamy zasilanie, drugi jest wielofunkcyjnym manipulatorem, zdolnym do regulacji głośności i sterowania odtwarzaniem.

Audio-Tehnica ATH-AR3BT mają wbudowany mikrofon do rozmów, bateria powinna wystarczyć na 30 godzin pracy – to świetny wynik. Gdy ogniwa się wyczerpią, możemy sięgnąć po klasyczne połączenie analogowe, w zestawie jest kabel (nawet ze sterownikiem). Do ładowania akumulatorów mamy port (i przewód) USB.

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - przełączniki

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - przełączniki 

Audio-Tehnica ATH-AR3BT - właściwości sieciowe

Model ATH-AR3BT odnajdzie się w każdym towarzystwie bezprzewodowym. Sama transmisja Bluetooth do tego nie wystarczy, niezbędne jest jeszcze wsparcie asystujących systemów kodowania dźwięku.

słuchawki Audio-Tehnica ATH-AR3BT obsługują, oprócz obowiązkowego SBC, wszechstronny aptX oraz skrojony z myślą o sprzęcie Apple format AAC. Sam format Bluetooth pojawia się w wersji 4.1, uzupełniony modułem zbliżeniowym NFC, który w wielu sytuacjach ułatwi parowanie.

Odsłuch

Formuła słuchawek zachęca, by zabierać je ze sobą, także w miejsca o dużym natężeniu hałasu (ulica, środki komunikacji). W takich warunkach odczuwamy zwykle niedosyt niskich częstotliwości, co Audio-Tehnica ATH-AR3BT skutecznie rekompensują.

Ich brzmienie jest więc dobrze "ubasowione", dzięki czemu jest w warunkach domowych dość potężne, ale bez obaw - z tą korektą czy też pomysłem na mocne granie nie przesadzono.

Środek pasma jest bardzo przyjemny - swobodny, miękki i przejrzysty, a to cechy rzadko spotykane w takim zestawie, zwłaszcza wśród słuchawek (i nie tylko) niskobudżetowych. Wysokie tony są kulturalne, grzeczne, ustawione nieco dalej, ale wciąż czyste i czytelne.

Porta Pro Wireless grają z większą ekspresją, ale ATH-AR3BT są bardziej transparentne, a jednocześnie stereofonia jest bardzo udana dzięki dużej szerokości sceny.

Parametry

AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Nauszne
 • Masa 190
 • Impedancja (Ω)* 41
 • Kodeki BT aptX, AAC, SBC
 • NFC tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 400 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Czarne lub białe, okrągłe muszle nadają im lekkości i stylu. Metalowe elementy regulacyjne. Ładne i solidne.
 • Funkcjonalność: Duży zakres regulacji pałąka, komplet systemów kodowania w ramach BT, parowanie zbliżeniowe NFC. Mechanizm składania, długi czas pracy w trybie bezprzewodowym, wyższa niż zazwyczaj impedancja.
 • Brzmienie: Przesunięte w stronę niższych rejestrów, ale czyste i delikatne. Bardzo przyjemne.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...