AKG
K845BT

K845BT występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - modnej białej i praktycznej czarnej. Jak widać na zdjęciu, do testu otrzymałem tę praktyczną.

Nasza ocena

Wykonanie
Niewydumane wzornictwo, skuteczna, prosta konstrukcja, duże (50-mm) przetworniki.
Funkcjonalność
Łatwa i skuteczna regulacja, bardzo wygodne wyściółki muszli oraz pałąk. Obsługa za pomocą prostych, "twardych" przycisków – w zasięgu tylko podstawowe opcje. Krótki czas pracy na baterii, brak futerału, nie składają się.
Brzmienie
Zrównoważone, zdyscyplinowane, z umiarem na skrajach pasma, ale z niezłą dynamiką i przestrzenią. Z kablem bardziej otwarte na górze, wciąż ostrożne na basie.
Artykuł pochodzi z Audio

AKG K845BT - budowa

Konstrukcja AKG K845BT jest prosta, ale i elegancka. Zastosowano dobre materiały, wszystkie elementy są idealnie spasowane. Muszle okrągłe, poduszki pokryto syntetyczną skórą, a przetworniki ukryto pod plastikową siatką i tkaniną.

Na maskownicach nadrukowano duże litery L i P, co pozwala użytkownikowi na błyskawiczną orientację. Metalowy pałąk pokryto miękkim materiałem tylko na fragmencie stykającym się z głową.

Regulację zapewnia wysuwanie pałąka, na metalowej szynie naniesiono ponumerowane podziałki. Pomimo prostej budowy, słuchawki idealnie leżą na głowie, ale jeden element budzi moją wątpliwość: mocowanie muszli przygotowano na jednym plastikowym, dość cienkim wysięgniku.

Podczas normalnej eksploatacji nic się nie stanie, lecz wydaje się, że upadek czy przypadkowy nacisk może spowodować uszkodzenie słuchawek. Oczywiście nie robiłem takich prób, które mogłyby potwierdzić te obawy, więc niczego kategorycznie nie stwierdzam. AKG K845BT to konstrukcja zamknięta, nauszna, o typowej masie 290 g, z wyjątkowo dużymi, jak na wielkość muszli, 50-mm przetwornikami.

AKG K845BT - obsługa

Na lewej muszli jest tylko gniazdo USB do ładowania, uzupełnione diodą informującą o tej czynności. Pozostałe elementy obsługi znalazły się na prawej części. Do włączania i parowania służy jeden przycisk, niebieska dioda w jasny i prosty sposób sygnalizuje wykonywaną operację.

Każda muszla jest przymocowana do pałąka za pomocą jednego, dość cienkiego, plastikowego elementu. To może być słaby punkt tej konstrukcji.

Każda muszla jest przymocowana do pałąka za pomocą jednego, dość cienkiego, plastikowego elementu. To może być słaby punkt tej konstrukcji.

Poza tym są jeszcze trzy przyciski zgrupowane w pasku; dwa z nich służą do zmiany poziomu głośności, trzeci do włączania i pauzowania muzyki oraz odbierania i kończenia rozmów telefonicznych.

AKG K845BT - funkcje

Funkcje działają pewnie. Bluetooth pracuje z przepustowością 3.0. Wewnętrzna bateria ładuje się przez 3 godziny, słuchawki sparowane w BT mogą pracować maksymalnie 8 godzin.

Zarówno na polskiej, jak i na oryginalnej stronie producenta znajduje się informacja, że AKG K845BT są składane, co ma nawet swoją nazwę - 2D Axis. Nie udało mi się jednak ich w żaden sposób złożyć.

Przejrzenie instrukcji prowadzi do wniosku, że składanie polega tylko na przekręceniu muszli o 90 stopni. W komplecie nie ma żadnego woreczka ani etui, jest przewód do ładowania oraz kabel z prostymi wtykami mini-jack 3,5 mm.

Odsłuch

Wybitnie neutralne i kulturalne brzmienie - to pierwsze wrażenie. Na początku odsłuchu nie mogłem wyłowić niczego charakterystycznego. Równocześnie dostrzegłem, że AKG są bardzo wygodne, niemal w ogóle nie czułem ich na głowie. Razem z tym brzmieniem to słuchawki zupełnie bezproblemowe.

Lubię wyraźną, ale zrównoważoną średnicę, bez podgrzewania i wyskoków, i właśnie taką dostałem z AKG K845BT. Dobra selektywność łączy się z porządkiem na scenie, przy czym muzycy nie siedzieli z całym swoim majdanem, jak to często w wypadku słuchawek bywa, w środku głowy. Bas jest proporcjonalny i czytelny, nie obciąża akcji; czasami brakowało mi mocnego tupnięcia.

Mając przedwzmacniacz słuchawkowy, choćby we wzmacniaczu, warto słuchać AKG K845BT w wersji kablowej. Brzmienie otwiera się, buduje lepszą przestrzeń, góra gra bardziej soczyście, pojawiają się też głębsze uderzenia basu, chociaż wciąż jest to brzmienie zrównoważone, a nie spektakularne.

W niewielkiej konstrukcji zastosowano duże (50-mm) przetworniki.

W niewielkiej konstrukcji zastosowano duże (50-mm) przetworniki.

Grzegorz Rogóż

Specyfikacja techniczna

AKG K845BT
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 288
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
Sterowanie (podst./MFI/Android) tak/tak/tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu