ULTRASONE
i.Cans

Jeśli ktoś myśli, że szaleństwo "i.podopochodne" go ominie, to jest w błędzie. W taki czy inny sposób dojdzie to i do niego - albo bezpośrednio, albo pośrednio, przez znajomych, albo - co bardziej prawdopodobne - przez dzieci.

Nasza ocena

Wykonanie
Maleństwa do sprzętu przenośnego...
Brzmienie
...i nie gorzej grają, jedna z najlepszych propozycji do mp3 i iPodów na rynku.
Artykuł pochodzi z Audio

I właśnie pod tym kątem od jakiegoś czasu przesłuchuję słuchawki przenośne i odtwarzacze MP3 - starsza latorośl nijak nie chce pojąć, że to obciachowe dla ojca i że będzie się z tym musiał kryć, kiedy przyjdzie do mnie zaprzyjaźniony audiofil... Ale jak mus to mus.

Zresztą, Ultrasone i.Cans od razu wpadły mi w oczy podczas wystawy High End 2006 w Monachium, którą opisywaliśmy w numerze 7/06 Audio.  Albo jeszcze inaczej - Dragana Zirkel, która wraz z mężem stanowi trzon PR-owego skrzydła firmy, kiedy tylko wymieniliśmy obowiązkowe uśmiechy i pocałunki, powiedziała, że muszę koniecznie czegoś posłuchać.

I zanim zaprezentowała najnowsze flagowce firmy (a od roku moimi najlepszymi słuchawkami są Ultrasone PROLine2500, więc wiem o czym mówię), wcisnęła mi do ręki maleńki odtwarzacz i.Pod Nano z podpiętymi doń słuchaweczkami. Całość stanowiła plastycznie tak idealną całość, że myślałem, że słuchawki stanowią standardowe wyposażenie.

Odsłuch

Dźwięk okazał się jednak tak dobry (muzyka została zapisana w bezstratnej kompresji Apple’a), że musiałem tę możliwość odrzucić. Wkrótce potem miałem okazję posłuchać słuchawek Ultrasone i.Cans  z innymi przenośnymi odtwarzaczami i radyjkami (to też mój konik). Dźwięk jest, jak na słuchawki przenośne - fantastyczny - z niskim basem, delikatną górą.

Maleństwa do sprzętu przenośnego...

Korzystając z nich, trzeba wyłączyć wszelkie podbicia dołu w odtwarzaczach, już nie będą potrzebne. Jeszcze lepsza jest przestrzeń, reprodukowana tak dobrze dzięki opatentowanej budowie przetworników.

Są jednakże minusy - przede wszystkim Ultrasone i.Cans są dość trudnym obciążeniem dla scalaków w odtwarzaczach i grają znacznie ciszej niż standardowe słuchawki. Oznacza to, że aby uzyskać podobne natężenie dźwięku, należy odkręcić potencjometr głośności dwa - trzy razy mocniej.

Ponieważ elementy wzmacniające w tego typu urządzeniach są raczej badziewne, więc nie wszystkie sobie z tym wyzwaniem poradzą. Ale w takim przypadku mam radę: proszę zmienić odtwarzacz albo od razu poszukać takiego, który zagra z Ultrasone i.Cans, bo warto.

Słuchawki występują w kilku kolorach, wykończeniu itp. (ceny wersji złotej (aurum) i "nano" są nieco wyższe od standardowej) oraz przychodzą w gustownym, metalowym opakowaniu, do którego można chować złożone słuchawki albo cokolwiek innego, np. Humbrolki.

Wojciech Pacuła

Specyfikacja techniczna

ULTRASONE i.Cans
Typ Otwarte
Poduszka Wokółuszne
Masa 85
Impedancja (Ω) 35
Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
Ergonomia ...wygodne, świetnie leżą...
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu