PHILIPS Fidelio DS9000

PHILIPS
Fidelio DS9000

Stacje dokujące

Pod marką Fidelio, Philips sprzedaje produkty z wyższej półki. DS9000 nie jest już gorącą nowością, bo ma kilka miesięcy na karku, ale jego forma i brzmienie wydają się odporne na taki upływ czasu.

Widać elegancki minimalizm projektu i dobór szlachetnych materiałów. Kusi masywne, polerowane aluminium w części centralnej, gdzie załamuje się światło wokół iPoda. Wyprowadzone z tyłu otwory bas-refleks wyglądają jak rury wydechowe wyścigówki. Korpus pokryto fornirem, konstrukcja jest też bardzo sztywna i odporna na wibracje.

Wtyk docka (30-pinowy) ma chyba największy zakres swobody, z jakim się do tej pory spotkałem, a wewnętrzna sprężyna pozwoli na bezpieczne podłączenie – od iPoda do iPada. I jeszcze jedna perełeczka - gdy wyciągamy rękę w stronę blaszki, na której widnieje logo producenta, automatycznie podświetlają się przyciski potencjometru na jej końcach.

O reszcie wyposażenia wypada powiedzieć, że jest minimalistyczna - wejście audio mini-jack 3,5 mm, przewód w komplecie i metalowy owalny pilot, pozwalający na nawigację po utworach.

Aplikacja Philips Fidelio nie wnosi nic nadzwyczajnego, lecz trzeba ją zainstalować dla świętego spokoju (system upomina się przy każdym dokowaniu). Dostajemy zegarek z budzikiem, prognozę pogody, kalendarz, equalizer i prosty odtwarzacz audio. Dzięki aplikacjom firm trzecich możemy słuchać radia internetowego lub ściągać muzykę z chmury (serwisy muzyczne).

Wycieczka po funkcjach szybko się skończyła, dalej już tylko muzyka. Czy wypada powiedzieć, że poczciwy i leciwy Philipsiak gra wyśmienicie? Trochę nie wypada, ale co zrobić, gdy przez cały wieczór nie znalazł się ani jeden utwór, który zostałby zagrany źle?

Odsłuch 

Dźwięk Philips Fidelio DS9000 jest ponadprzeciętnie dojrzały, zarówno jeśli chodzi o zrównoważenie, spójność, jak też barwę i detale.

Jazzowe kontrabasy były żywe, niezmulone - to pewnie zasługa specjalnej obudowy. Góra pasma pełna perkusyjnych smaczków, a jednocześnie łagodna.

Możemy być pewni, że firma wypuści następcę DS9000 w unowocześnionej wersji, ale dopóki ten model jest na rynku, warto się nim zainteresować. W razie "przesiadki" na Lightninga, można nabyć za grosze przejściówkę, brak bezprzewodowości też da się obejść - za relatywnie niewielkie pieniądze są dostępne transmitery Bluetooth.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

PHILIPS Fidelio DS9000

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Nie
  • Wejścia/wyjścia AUX
  • USB Tak
  • Bluetooth nie

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Znakomite.
  • Funkcjonalność: Poza dockiem, właściwie nic więcej tutaj nie ma...
  • Brzmienie: Chce się słuchać non stop.
BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj