Przedwzmacniacz/DAC/odtwarzacz strumieniowy BluOS NAD C 658
28 listopada 2018 Sprzęt

Najnowsze dzieło NAD Electronics, oznaczone symbolem C 658, łączy w jednej obudowie przedwzmacniacz, przetwornik C/A oraz odtwarzacz strumieniowy BluOS. Urządzenie integruje najnowsze technologie, takie jak BluOS, Bluetooth aptX HD, Dirac Live Room Correction i modułową konstrukcję MDC. Na naszym rynku zadebiutuje w grudniu.

Kompatybilność z systemem BluOS przekłada się na możliwość strumieniowania dźwięku high-res. BluOS natywnie wspiera niemal 20 serwisów muzycznych i indeksuje ponad 250 tys. ścieżek z lokalnych źródeł sieciowych. W rezultacie NAD C 658 staje się centralnym punktem w ekosystemie BluOS, umożliwiając sieciowe strumieniowanie high-res audio do 64 stref, którymi można wygodnie sterować za pomocą aplikacji dostępnej dla smartfonów, tabletów i komputerów z systemem iOS, Android lub Windows.

BluOS jest kompatybilny również z wszystkimi głównymi systemami domu inteligentnego, dzięki czemu w prosty i niedrogi sposób można stworzyć cały domowy system audio z C 658 w roli głównej. Dzięki cyfrowym nagraniom high-res i strumieniowaniu, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami, takimi jak MQA, studia nagraniowe otwierają swoje biblioteki i udostępniają nagrania w najwyższej studyjnej jakości. Dekodowanie MQA dostępne jest dla treści strumieniowanych poprzez BluOS.

NAD C 658 - Bluetooth aptX HD

NAD C 658 wykorzystuje dwukierunkową łączność bezprzewodową Bluetooth, która dzięki aptX HD gwarantuje jakość dźwięku przewyższającą płytę CD. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać muzykę z różnorodnych sprzętów audio - smartfonów, tabletów, laptopów – np. wprost do słuchawek bezprzewodowych. Możemy ponadto wykorzystać zintegrowany dwukierunkowy Bluetooth, aby strumieniować do innych urządzeń sygnał audio odtwarzany przez wzmacniacz.

Czytaj również testy urządzeń NAD

NAD C 658 - front

Dirac Live - zaawansowany cyfrowy system korekcji pokoju

NAD C 658 wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live® Room Correction, które zapewnia systemom kina domowego zoptymalizowaną jakość dźwięku. Wbudowana wersja Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w konkretnym pokoju odsłuchowym i optymalizuje odtwarzany dźwięk, aby zagwarantować najwyższą możliwą przejrzystość muzyki.

Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, umożliwia precyzyjne dostrojenie systemu pod kątem najlepszych efektów. Korzystając z zaawansowanego oprogramowania i dołączonego mikrofonu można skorygować zakolorowania dźwięku i dopasować jego charakterystykę czasową, tworząc w ten sposób idealne warunki odsłuchowe.

NAD C 658 - tylna ścianka

NAD C 658 - modułowa konstrukcja MDC

NAD C 658 wykorzystuje unikatową modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction), zarezerwowaną wyłącznie dla urządzeń NAD. Jest ona idealnym zabezpieczeniem przed technicznym starzeniem się produktu. Tworzą ją specjalny wymienne moduły, na których są montowane kluczowe cyfrowe układy audio i wideo. MDC jest także doskonałym sposobem na dopasowanie funkcjonalności urządzenia do osobistych preferencji. Dzięki MDC niektóre obwody cyfrowe mogą być unowocześniane i wymieniane. Za pomocą kart MDC zyskujemy możliwość łatwego uaktualnienia urządzenia o przyszłe cyfrowe formaty.

Projektanci NAD nie zapomnieli o tradycyjnych audiofilach, czego potwierdzeniem są: zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe, zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjścia subwoofera, a także wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy ze złączem jack 6,3 mm na przednim panelu. Entuzjaści indywidualnych domowych instalacji docenią obecność portu RS-232 z certyfikatem i sterownikami przygotowanymi dla systemów Control4, Crestron, RTI, URC i ELAN.

Źródło: Audio Klan

NAD testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu