NAD M10: wzmacniacz strumieniowy BluOS z serii Masters

10 stycznia 2019 Sprzęt

NAD wprowadzi w lutym sprzedaży nowy wzmacniacz strumieniowy BluOS™ z serii Masters - model M10. Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy, który łączy wiele technologii, aby dostarczyć kompletny domowy system klasy high-end.

NAD M10 to wzmacniacz obsługujący BluOS™ który może pełnić funkcję uniwersalnego centrum domowego systemu hi-fi. Jest przede wszystkim zaawansowanym wzmacniaczem strumieniowym. Może go ponadto połączyć innymi jednostkami ekosystemu BluOS, na który składają się bezprzewodowe odtwarzacze muzyczne. Jeśli rozmieścimy je w wielu pomieszczeniach w całym domu, stworzymy dzięki temu system audio. M10 pozwala przy tym na głosowe sterowanie muzyką z dowolnego urządzenia obsługującego Amazon Alexa lub Siri.

NAD M10 ma również złącza wejściowe dla wszystkich innych źródeł audio - analogowych i cyfrowych. Jest wyposażony nawet w gniazdo HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), aby ułatwić integrację z większością nowoczesnych płaskich telewizorów. Dzięki temu dźwięk TV odtwarzany jest przez głośniki i kontrolowany za pomocą pilota).

Wzmacniacz jest przy tym pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego sterującymi oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) i systemami bezpieczeostwa - za pomocą jednego, elegancko zaprojektowanego interfejsu.

Czytaj również testy urządzeń NAD

NAD M10: wzmacniacz strumieniowy BluOS z serii Masters - tylna ścianka

Dzięki dołączeniu BluOS™, wydajnego bezprzewodowego systemu multiroom Bluesound™, M10 jest kompatybilny z nowym standardem strumieniowania w jakości high-res, MQA (Master Quality Authenticated). BluOS wspiera również ponad 15 zarówno darmowych, jak i płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalne biblioteki muzyczne.

NAD M10 wykorzystuje amplifikację HybridDigital ze stopniem wzmocnienia Hypex nCore, gwarantującym najlepsze osiągi i możliwość wysterowania praktycznie dowolnych kolumn głośnikowych. Dysponując mocą ostrożnie określaną jako 100 W na kanał, jest równocześnie bardzo wydajny i dynamiczny, mając zdolność odtworzenia nawet najdrobniejszych detali muzycznych z zachowaniem najwyższego poziomu realizmu. Znakami rozpoznawczymi tej zaawansowanej technologii są dynamiczna swoboda odtwarzania i całkowity brak szumu elektronicznego.

Wbudowany system Dirac Live® Room Correction* gwarantuje M10 koryguje zarówno odpowiedź częstotliwościową, jak i impulsową odpowiedź czasową. Po prawidłowym skalibrowaniu znacząco poprawia klarowność, naturalność i precyzję muzycznego obrazowania.

Zarządzanie i sterowanie muzyką poprzez BluOS

BluOS to system operacyjny umieszczony w sercu M10, który pobiera muzykę z chmury lub lokalnej biblioteki muzycznej i logicznie organizuje ją, zapewniając łatwy dostęp do treści audio. Dzięki w pełni zintegrowanemu dostępowi do kilkunastu najlepszych serwisów muzycznych, wliczając źródła high-res z dekodowaniem MQA, M10 otwiera cały katalog muzyczny.

NAD M10

NAD M10 - sterowanie

Dzięki pełnej obsłudze poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji BluOS, nie ma potrzeby dotykania M10. Ale kiedy zbliżyć rękę do dotykowego wyświetlacza kolorowego TFT high-res, automatycznie zmieni on grafikę z "teraz odtwarzane" na "panel sterowania", pozwalając na korzystanie z wielu funkcji bezpośrednio z przedniego panelu bez konieczności otwierania aplikacji.

Kompletny zestaw funkcji NAD Masters M10:

• Wzmacniacz strumieniowy BluOS
• Amplifikacja HybridDigital nCore
• Moc ciągła: 100 W przy 8/4 omach
• Moc dynamiczna: 160 W przy 8 omach, 300 W przy 4 omach
• Przetwornik c/a ESS Sabre 384 kHz/32 bity
• 1 GHz procesor ARM® Cortex A9
• Dirac Live Room Correction*
• Kolorowy wyświetlacz THF z czujnikiem zbliżeniowym
• Integracja AirPlay 2*
• Dwukierunkowy Bluetooth Qualcomm aptX HD
• Zgodnośd z multiroom BluOS
• Gigabitowy Ethernet
• HDMI eARC
• Wejście USB typ A
• Wejścia liniowe stereo, wejścia cyfrowe (koncentryczne/optyczne)
• Wyjście przedwzmacniacza, wyjście subwooferowe
• Wejście IR, wyjście wyzwalacza 12 V
• Aplikacje dla iOS, Android, Mac OS, Windows, Crestron, Control4, RTI, URC, Elan, Lutron, iPort
• Szeroki wybór najlepszych serwisów muzycznych obsługiwanych z poziomu aplikacji, wliczając Amazon, Spotify, Tidal, TuneIn, Napstwer, Deezer, Qobuz i wiele innych

*Te funkcje zostaną wprowadzone poprzez przyszłe aktualizacje oprogramowania. Uwaga: M10 będzie miał licencję dla Dirac Live z opcją rozszerzenia do wersji Dirac Live Full Frequency dla zaawansowanych użytkowników.

Więcej informacji o Dirac Live można znaleźć na stronie https://live.dirac.com

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
NAD testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu